Zábavný večer spojený s vyhlášením nejlepších knih uplynulého roku. Uvádějí J. Voldánová a J. Kraus. Režie M. Straka

Výroční knižní ceny Magnesia Litera každoročně hledají nejlepší domácí knihy v devíti kategoriích, které pokrývají všechny literární žánry a obory. Do soutěže zaslalo přihlášku celkem padesát pět nakladatelů. Nově byla zavedena kategorie Litera za dětskou knihu. Vítězný autor, překladatel či nakladatel Knihy roku získává spolu s cenou finanční prémii 200 000 korun.

Mezi nominovanými autory, překladateli a nakladatelskými domy jsou jména slavná i nové objevy – Emil Hakl, Jaroslav Rudiš, Karel Švestka, Viola Fischerová, Petr Hruška, Vít Slíva, Petra Hůlová, Ivona Březinová, Petr Nikl, Martina Skala, Václav Cílek, Josip Kleczek, Pavel Zatloukal, Anna Kareninová, Libor Dvořák, Markéta Hejkalová, nakladatelství Argo, Lidové noviny a Prostor.

Slavnostnímu vyhlášení výročních cen pro rok 2003 v Městské knihovně v Praze bude přítomna i Česká televize. Večerem provázejí Jolana Voldánová a Jan Kraus.

Rituál vyhlašování a předávání cen je vždy napínavější pro nominované než pro obecenstvo. Moderátor Jan Kraus však svůj úkol moderátora pojal neotřele a zdá se, že i televizním divákům připravil nějaké nečekané překvapení.

Napište nám