Přímý přenos z udílení cen Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony uplynulého roku. Večerem v pražském Národním divadle provází Antonín Procházka. Režie O. Kepka

Letošní předávání Cen Thálie se odehraje ve znamení čtvrtstoletí existence Herecké asociace, která nejlepší interpretační výkony na českých jevištích oceňuje. Mezi nominovanými je i letos řada známých tváří, ale také herců, zpěváků a tanečníků, kteří se na jevišti Národního divadla představí poprvé. V činoherní kategorii mimo jiné Vilma Cibulková za Divadlo v Řeznické nebo Věra Hlaváčková z Jihočeského divadla, Ondřej Brousek z Divadla na Vinohradech nebo Michal Isteník z Městského divadla Brno.

Dvě nominace za muzikálovou roli mají Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě a pražské Divadlo Hybernia, baletní kategorii téměř ovládlo pražské Národní divadlo s výjimkou Richarda Ševčíka z Plzně. Plzeňské Divadlo J. K. Tyla a pražské Národní mají také nejvíce nominací v opeře. Letošní ročník má i jednu kuriozitu. Vůbec poprvé se do širších nominací dostal také herecký výkon posluchače vysoké divadelní školy. Získal ji Petr Šmíd za roli Kabaretiéra v Divadle Disk. Vidět tuto muzikálovou inscenaci slavného Kabaretu ovšem lze vidět jen do poloviny června, kdy odcházející ročník předává jeviště mladším kolegům. Nominace jsou rozdány, ale jak to nakonec vše dopadne, uvidíte až v přímém přenosu. Uvádět jej bude letos opět herec, režisér a úspěšný autor divadelních komedií Antonín Procházka.

Stopáž100 minut
Rok výroby 2015
 L ST HD
ŽánrZábava