Tomáš Kočko, Narajama a Bezobratři – tři moravské kapely, které dokládají, že lidový hudební pramen stále tryská a protéká skrze různé hudební styly (2014). Režie P. Jirásek

Hudební folklorika mezi rockem, jazzem a folklórem představuje mladé kapely z oblasti worldmusic, které se inspirují moravskou lidovou hudbou. Můžeme tak sledovat hudební pramen, který stále tryská, ale protéká skrze různé jiné hudební styly.

Prostřednictvím nového alba Convergere prolíná originální kapela Narajama z Kyjova prvky moravského folklóru, jazzu, progresivního i alternativního rocku, afro-latinské rytmiky podtržené australským didgeridoo.

Tomáš Kočko je osobitý písničkář, zpěvák, skladatel, aranžér a badatel v oblasti původní moravské a slovanské umělecké tvorby, historie i religionistiky. Se svým Orchestrem patří ke špičce naší world music, jsou držiteli dvou cen Anděl za album roku. Jejich hudba zní přímočaře, má výrazné melodické linky a rytmické figury s prvky rocku, folku a jazzu.

Také folkoví Bezobratři vedle lidových, především slovenských písniček, jejichž úpravy se staly základem repertoáru kapely, na zkouškách postupně začali hledat i méně tradiční způsoby, jak do lidové muziky vnést kus sebe sama, jak ji oživit a přiblížit dnešní době.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD
ŽánrDokument