Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Centrum tvorby pro děti a mládež připravuje druhou řadu (8.–13. díl) seriálu večerníčků Hajadla. Námětem jednotlivých příběhů je kniha Pohádek lesního ticha, kterou napsala Marie Kubátová pro malé čtenáře.
Vydáme se tam, kde je les nejhlubší a mech nejměkčí, kde žijí Hajadla – lesní skřítci, kteří pro zvířátka připravují sny plné překvapení a nečekaných zvratů. Skřítci Krišpín, Silvestr, Vendelín, Barnabáš, myška Eliška a celá plejáda zvířátek jsou zárukou, že se děti mají na co těšit.
Projekt vzniká kombinací loutkové a ploškové technologie ve studiu AAA Praha. Autory scénáře, výtvarných návrhů, animace a režie jsou manželé Dagmar Doubková a Jan Tománek. Komentář pohádek čtou nezaměnitelným způsobem Naďa Konvalinková, Ota Jirák a Jiří Lábus. Původní hudbu komponuje Petr Skoumal.

Výtvarnice a režisérka D. Doubková je nositelkou mnoha ocenění na domácích i zahraničních festivalech animovaných filmů. Malíř a grafik Jan Tománek vystavoval mimo jiné i v Muzeu moderního umění v New Yorku, Francii, Japonsku, Belgii aj. Jejich společná filmová tvorba již léta vyniká originalitou výtvarného vidění i způsobem uchopení zpracovávané látky.

Premiéra nových dílů se připravuje na podzim 2008.

Stopáž8 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3