Perličky a pikantnosti

Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jirka Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali.

Aniž to Karel Smyczek věděl, prostřednictvím konkurzu se k jedné epizodní seriálové roli maturantky propracovala i spolužačka jeho syna. Přes hezkou hereckou zkušenost ale nechce být herečkou, nýbrž zubařkou.

Víte, že režisér Karel Smyczek je zdatný šachista? Dokonce byl před nedávnem dotázán, zda by se nechtěl zúčastnit pražské simultánky s Anatolijem Karpovem. A pak věřte tomu, že je umělcům cizí matematika a logika! Karel Smyczek ale tvrdí, že hra v šachy s nemá s matematikou a logikou nic společného a že se jedná o úplně jiný druh představivosti.

Uvědomili jste si, že ve všech našich filmech na školní téma se objevuje jeden filmařský stereotyp a tím je studentský strach z matematiky? Matematika strašila žáky už ve filmech Martina Friče v minulém století, výjimkou není ani seriál Dobrá čtvrť.

Víte, proč se herci bojí záporných rolí? Negativní vlastnosti hrdiny z obrazovky si totiž diváci okamžitě spojí s jejich hereckými představiteli a pak zkuste přijít do samoobsluhy! Možná se to zdá být absurdní, ale Karel Smyczek by právě z výše uvedeného důvodu rád předem upozornil na to, že Veronika Gajerová sice v seriálu Dobrá čtvrť hraje nepříliš dobrou maminku, ale ve skutečnosti je to velice hodná osoba a moc pečlivá maminka.