Dobrá čtvrť

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 178  
Sdílet
| Poslat odkaz

Poznejte tváře seriálu!Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost.

Nic už nebude jako tenkrát… před maturitou…

To studenti maturitního ročníku gymnázia ovšem ještě nevědí. Chtějí všechno a hned. Ve své netrpělivosti a dychtivosti si ještě ani neuvědomují, že v životě není nic jen tak na zkoušku…, ale že všechno se počítá…

I o tom je jedenáctidílný seriál scenáristky Lucie Konášové, která v původní dramatické tvorbě debutovala úspěšným televizním filmem Vůně vanilky.

Příběh čtveřice gymnazistů, jejich spolužáků, kamarádů, rodičů i kantorů nepostrádá překvapivé dramatické zvraty ani svérázný studentský humor a odehrává se v současné Praze. Zárukou divácky přitažlivého seriálu ze současnosti pro celou rodinu je filmový způsob vyprávění, kterému ani tentokrát nechybí lehkost, nadhled i emoce, typické pro zkušeného režiséra Karla Smyczka.

Představitelé pro hlavní role čtyřlístku studentů byli vybíráni v pečlivém castingu. Volba představitelky role Zuzany byla nejnáročnější, protože kromě hereckých schopností musela navíc splňovat kritéria pro výběr manekýnek a fotomodelek. Ve své roli je totiž okolnostmi přinucena nafotit sérii aktů, což jí pak způsobí nemálo problémů. V konkurenci nakonec nejlépe obstála půvabná Anna Kulovaná, studentka Vyšší odborné školy herecké v Praze-Michli. Roli její nejlepší kamarádky Katky, která své problémy začne nesmyslně řešit s pomocí drogy, získala skvělá Martha Issová a do role samaritána Honzy byl obsazen Pavel Trojan, který je studentem pražské hudební konzervatoře. Představitel přitažlivého kluka Michala je Přemysl Boublík, student bratislavské VŠMU. Kromě Marthy Issové se zbývající tři mladí herci ze čtyřlístku hrdinů ocitli před televizními kamerami vůbec poprvé a přesto jsou jejich výkony velmi přesvědčivé.

Diskuse diváků
 • Katka 10. 6. 2013 11:16

  pokračování

  Dobrý den, budete vysílat i druhou řadu seriálu?? Takhle to je jako useknuté, bez konce..…

 • Maruš 9. 6. 2013 20:19

  Druhá série - proč musíme čekat?

  Tenhle seriál miluju, těšila jsem se, že poběží všechny díly - nebo že bude komplet v…

 • veny 6. 6. 2013 09:41

  II. řada

  No a 2. řada nebude? Myslela jsem, že bude opakovat obě řady a hned po sobě :-(

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 54 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.