Dobrá čtvrť

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 179  
Sdílet
| Poslat odkaz

Honza Opelík

(hraje Pavel Trojan)

Honza OpelíkTenhle kluk snad vystoupil z Foglarových Rychlých šípů. Obětavý kamarád a čestný kluk, který nikdy nenechá svoje přátele „v rejži“. Svým dvěma kamarádkám, Zuzaně a Katce, pomůže kdykoliv, s čímkoliv. Ale není to jen ryzí přátelství, co ho k oběma dívkám pojí. Hlavně kvůli Zuzaně by byl schopen skočit třeba do ohně. Jenže, když už je někdo jednou zařazený v kategorii kamarád a navíc ho ještě podrazí příroda, takže je skoro o hlavu menší než jeho láska, nedá se s tím moc dělat. Prostě s povzdechem přijmout roli kamaráda a být jí aspoň stále nablízku.

Rozhovor

Jako neherec jste mezi seriálovou hereckou omladinou výjimka. Prozraďte něco o vašem rodinném zázemí.

Babička a děda z tátovy strany byli evangeličtí faráři, z máminy zase oba lékaři. Díky tátovi, hudebnímu skladateli, který mě jako malého často brával ke klavíru a společně jsme brnkali na bílo-černé klávesy, a mámě, která si při těhotenství pořídila extrémně obrovská sluchátka, kterými jsem dřív, než jsem přišel na svět, poslouchal první tóny hudby, mi přišlo tak samozřejmé se jí věnovat, že jsem snad ani neřešil jiné povolání-poslání.

Nejdřív jsem se učil hrát na klavír. Později, když jsem se v deseti letech při přeskakování šumavské řeky Vydry po kluzkých kamenech málem utopil, napsal jsem svou první skladbu - Vydru. Došel jsem k závěru, že Smetana asi musel být dobrý plavec, když neutonul při psaní Vltavy.

Potom jsem na osmiletém gymnáziu s kamarády a fantastickou sbormistryní školního pěveckého sboru napsali vlastní muzikál - Petr a Lucie, ke kterému jsem složil hudbu, a tehdy jsem se definitivně rozhodl odejít na konzervatoř. Teď mám před sebou závěrečný šestý ročník a letos se těším, že začnu souběžně studovat hudební management na HAMU. Mým snem je ještě universita v zahraničí, miluji Ameriku, tak snad třeba někdy…

Na čem jste v poslední době dělal?

Celé prázdniny teď s kamarády připravuji natáčení filmové verze muzikálu Petr a Lucie. Po sedmi letech se k němu vracím s tím, že v 21 letech se na některé věci díváte jinak, než ve čtrnácti, a tak některé části škrtáte, některé naopak připisujete. Na natáčení se moc těším, sešli jsme se báječný tým mladých lidí, sehnali skromný rozpočet od sponzorů a přetvořili si starý sklad v Dejvicích na ateliér. Už jsme si vyslechli, že si to představujeme jako Hurvínek válku, ale neodradilo nás to.

A také jsem nedávno dopsal závěrečnou větu 1.vokální symfonie, kterou bych si moc přál, aby premiérově zazněla v květnu příštího roku na absolventském koncertu pražské konzervatoře.

Na co nejvíc myslí současní maturanti? Na učení, na lásku, nebo na uplatnění?

Ne. Myslím, že se snaží vykročit do života tak, aby ho skutečně prožili, nenechali ho jen tak proplout. To je, myslím, skutečné „uplatnění”. Například pro mě to znamená smysluplně naplnit život uměním, láskou a přátelstvím.

Jak jste jako neherec - student skladby získal roli v seriálu? Chtěl byste hrát i v dalších filmech? Zalíbilo se vám hraní?

Prostřednictvím konkurzu. Sestra viděla upoutávku v televizi, že hledají kluky a holky mého věku. Tak jsem se, dnes již s bývalou přítelkyní, vydal zkusit štěstí. Byly tam snad stovky lidí. Přítelkyně tak dlouho čekat nemohla, tak mi přidala svoje číslo a já šel před kamery se dvěma. Bohužel, vyšla jenom jedna role.

Hraní mě obrovsky baví, seriál je neuvěřitelná příležitost si ho užít. A jestli bych si chtěl zahrát v dalších filmech? No jasně!

Stopáž: 54 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.