Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se podíváme na oslavu pravoslavných Velikonoc. Dále představíme knižní bestseller Syn Hamásu, který vypráví neuvěřitelný příběh Palestince Mosaba Hasana Júsufa, syna jednoho ze zakladatelů teroristické organizace Hamás, který se naučil díky učení Ježíše Krista mít rád své nepřátele. Také vás seznámíme s organologem Pavlem Černým, který usiluje o záchranu chátrajících varhan. A na závěr vás pozveme do Světového muzea a knihovny bible v bývalém klášteře alžbětinek v Jablunkově na severní Moravě. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Pravoslavné Velikonoce

Pravoslavní křesťané si na Velikonoce letos museli počkat o týden déle. Čtyřicetidenní půst ukončili velkolepou bohoslužbou a vzkříšení Krista oslavili v chrámu i v rodinném kruhu. Rodina Čerepkova pozvala náš štáb k sobě domů na nejvýznamnější noc celého velikonočního období.

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Kniha Syn Hamásu

Syn Hamásu je světový bestseller, který vypráví neuvěřitelný příběh Palestince Mosaba Hasana Júsufa, syna jednoho ze zakladatelů teroristické organizace Hamás a zároveň agenta izraelské tajné služby, který se svou prací snažil zabránit teroristickým útokům. Je to příběh člověka, který se naučil díky učení Ježíše Krista mít rád své nepřátele. Mosabův životní příběh byl zpracován před pěti lety i v dokumentu Zelený princ.

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Pavel Černý – varhaník a organolog

Varhany umí díky svému nezaměnitelnému hlasu nabídnout takřka nadpozemský hudební zážitek. Není divu, že si je církev vybrala jako hlavní nástroj pro doprovod bohoslužeb. V českých kostelích jich jsou tisíce, mnoho z nich ale dávno ztratilo kondici. O záchranu chátrajících varhan usiluje organolog Pavel Černý.

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Muzeum bible v Jablunkově

Je to nejvydávanější, nejčtenější, nejpřekládanější a také prý nejčastěji kradená kniha na světě a v Česku má už své druhé muzeum. Světové muzeum a knihovnu bible najdete v bývalém klášteře alžbětinek v Jablunkově na severní Moravě a jeho sbírky můžete rozšířit i vy.

Světové Muzeum a Knihovna Bible

Autor reportáže: Michaela Rozbrojová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 ST HD