Nahrávám video
Křesťanský magazín

19. květen 2019

Obsah dílu

Velikonoční pouť z Opavy do Mikulova — Otevření Muzea Štěpána kardinála Trochty — Evangelický kostel v Českém Těšíně — Libor Podešva — Člověk a víra

Části dílu

01:21
Velikonoční pouť z Opavy do Mikulova
  Velikonoční pěší putování po svatojakubské cestě z Opavy až do Mikulova vymyslel a zorganizoval zkušený poutník Petr Hirsch. Letos se konalo již popáté. Poutnická účast na moravských trasách svatojakubské cesty se každým rokem zvyšuje. A každoročně se také prodlužuje trasa, na níž poutníci navštíví spoustu kultovních křesťanských míst.
  06:36
  Otevření Muzea Štěpána kardinála Trochty
   Čtyřicet pět let od smrti kardinála Trochty se ve Francově Lhotě, jeho rodné vsi, sloužila slavnostní mše svatá. Na faře se vařila kyselica a doma se pekly koláče pro významné hosty. Všichni přitom vzpomínali na salesiána kardinála Štěpána Trochtu. A nebylo to vzpomínání ledajaké. V jeho rodném domě bylo totiž při té příležitosti otevřeno muzeum.
   11:05
   Evangelický kostel v Českém Těšíně
    V seriálu o meziválečné sakrální architektuře na severní Moravě a ve Slezsku navštívíme společně s historikem Jiřím Jungem Český Těšín. 29. června 1929, na svátek Petra a Pavla, byl položen základní kámen tamějšího evangelického kostela nazývaného Na Rozvoji. Událost si farníci každoročně připomínají. Letos už tomu bylo po devadesáté.
    15:36
    Soutěž
     16:22
     Libor Podešva
      „Každý žák je pro nás důležitý. Každý žák je pro nás jedinečný. Pro každého žáka hledáme cesty,“ to je ústřední heslo Základní školy Integra ve Vsetíně, jejíhož zakladatele a ředitele vám představíme. Libor Podešva se zařízení rozhodl založit po narození své zdravotně postižené dcery. Škola se od svého vzniku v roce 1993 zaměřuje na inkluzivní vzdělávání.
      20:00
      Člověk a víra
       Spolek Člověk a víra, který provozuje největší českou databanku fotografií z církevního prostředí, začal vznikat v roce 2011 a dnes můžeme říct, že se mu podařilo rozvinout křesťanskou fotografii ve svébytný umělecký styl. Práce fotografů, kteří konají tuto službu zcela zdarma, jsou pravidelně zveřejňovány nejen v církevních periodikách, ale i v knihách a na sociálních sítích.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       26. květen 2019

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám