26 minut
Křesťanský magazín

9. prosinec 2018

Obsah dílu

Andělský strom — Lidové misie ve Zdounkách — Betlémářská soutěž Nožík Tomáše Krýzy — Moravský aristokrat v labyrintu světa

Části dílu

00:32
Andělský strom
  Pořídit vánoční dárek vlastním dětem může být pro odsouzené ve věznicích neřešitelný úkol. Právě rodinám, kde některý z rodičů kvůli pobytu ve vězení chybí, pomáhá projekt Mezinárodního vězeňského společenství Andělský strom. Tím, že dárek pořídí a s osobním dopisem od rodiče, předají, pomáhají dobrovolníci nejen odsouzeným, ale především právě jejich dětem. Ty totiž na uvěznění rodiče doplácejí často nejvíc.
  06:16
  Lidové misie ve Zdounkách
   Věřící ve Zdounkách na Kroměřížsku zažili v listopadu lidové misie. Kněží z misijní společnosti svatého Vincenta de Paul přijeli přímo do tamní farnosti. Připravený měli desetidenní duchovní program.
   12:25
   Betlémářská soutěž Nožík Tomáše Krýzy
    Lidové betlémářství má u nás velkou tradici. A touha výtvarně zpracovat narození Ježíše nemizí ani v jednadvacátém století. Jednou za pět let se desítky betlémů představí v Jindřichově Hradci na soutěžní výstavě Nožík Tomáše Krýzy. Právě tento jindřichohradecký punčochářský mistr narozený v roce 1838 vytvořil největší lidový mechanický betlém na světě. Ten je dodnes k vidění v jindřichohradeckém muzeu.
    19:46
    Moravský aristokrat v labyrintu světa
     Bučovický zámek patří neprávem k opomíjeným památkám jižní Moravy. Přitom je jedním z nejzachovalejších renesančních sídel u nás. Nově tu také můžete celoročně navštívit interaktivní expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa věnovanou životu moravské šlechty na přelomu 16. a 17. století, v době náboženské tolerance i vyhrocených bojů za víru.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     16. prosinec 2018

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám