26 minut
Křesťanský magazín

30. září 2018

Část: Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii

Obsah dílu

Mary's Meals — Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii — Proces blahořečení františkánky Marie Elišky Pretschnerové — Obnova Kapucínských zahrad

Části dílu

00:39
Mary's Meals
  Jedno teplé jídlo denně nezní jako definice zázraku. Pro děti v nejchudších zemích světa ale může znamenat hranici přežití. Díky dobrovolníkům z projektu Mary's Meals dostane takovou šanci denně přes jeden a čtvrt milionu dětí. Letos začala fungovat i česká pobočka společnosti, jejíž jméno v překladu znamená „Maryiny obědy“. V létě se s českými dobrovolníky setkal zakladatel Mary's Meals Magnus MacFarlane-Barrow.
  06:38
  Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii
   Původně chtěl být stavařem, ale ještě před státnicemi si uvědomil, že nechce stavět pomíjivé budovy z cihel či betonu. Rozhodl se přivádět lidi do příbytků trvalých, připravených Bohem. Katolický kněz Jan Kotík však svůj technický talent nezahodil. Využívá ho k pomoci svému příteli, tanzánskému knězi a lidem v jeho vesnici.
   11:37
   Proces blahořečení františkánky Marie Elišky Pretschnerové
    Marie Eliška Pretschnerová byla česká řeholnice, ryzí františkánka. Prožila dvě okupace a na svém těle zakusila totalitu hnědou i rudou. V těchto těžkých časech, jako provinciální a generální představená Školských sester sv. Františka, bojovala nejen za svůj řád, ale za celou církev. Pouhých osm let od jejího úmrtí byl zahájen proces jejího blahořečení.
    18:43
    Obnova Kapucínských zahrad
     Ze zahrad kapucínského kláštera v centru Brna vzniká nový park. Řád se dohodl s městem, že nevyužívané zahrady otevře veřejnosti. Klášterní odkaz bude ale v terasách pod Petrovem žít i nadále.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     7. říjen 2018

     Přehled dílů

     834 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám