Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu ukážeme, jak funguje organizace Mary’s Meals a její česká pobočka. Také navštívíme farnost svatého Vavřince v Brně-Řečkovicích a představíme projekt na pomoc v daleké Tanzánii. S řeholnicí Zdislavou Noskovou zavzpomínáme na františkánku Elišku Pretschnerovou a na závěr zavítáme do Kapucínských zahrad, které se zanedlouho v centru Brna otevřou veřejnosti. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Mary's Meals

Jedno teplé jídlo denně nezní jako definice zázraku. Pro děti v nejchudších zemích světa ale může znamenat hranici přežití. Díky dobrovolníkům z projektu Mary's Meals dostane takovou šanci denně přes jeden a čtvrt milionu dětí. Letos začala fungovat i česká pobočka společnosti, jejíž jméno v překladu znamená „Maryiny obědy“. V létě se s českými dobrovolníky setkal zakladatel Mary's Meals Magnus MacFarlane-Barrow.

Mary's Meals

Autor reportáže: Markéta Bočková


Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii

Původně chtěl být stavařem, ale ještě před státnicemi si uvědomil, že nechce stavět pomíjivé budovy z cihel či betonu. Rozhodl se přivádět lidi do příbytků trvalých, připravených Bohem. Katolický kněz Jan Kotík však svůj technický talent nezahodil. Využívá ho k pomoci svému příteli, tanzánskému knězi a lidem v jeho vesnici.

Pomoc Tanzanii

Autor reportáže: Luisa Divišová


Proces blahořečení františkánky Marie Elišky Pretschnerové

Marie Eliška Pretschnerová byla česká řeholnice, ryzí františkánka. Prožila dvě okupace a na svém těle zakusila totalitu hnědou i rudou. V těchto těžkých časech, jako provinciální a generální představená Školských sester sv. Františka, bojovala nejen za svůj řád, ale za celou církev. Pouhých osm let od jejího úmrtí byl zahájen proces jejího blahořečení.

S. M. Eliška Pretschnerová OSF

Autor reportáže: Luisa Divišová


Obnova Kapucínských zahrad

Ze zahrad kapucínského kláštera v centru Brna vzniká nový park. Řád se dohodl s městem, že nevyužívané zahrady otevře veřejnosti. Klášterní odkaz bude ale v terasách pod Petrovem žít i nadále.

Provincie kapucínů v České republice

Autor reportáže: Luisa Divišová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD