Křesťanský magazín

30. září 2018

26 minut
Křesťanský magazín

30. září 2018

Obsah dílu

Mary's Meals — Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii — Proces blahořečení františkánky Marie Elišky Pretschnerové — Obnova Kapucínských zahrad

Části dílu

00:39
Mary's Meals
  Jedno teplé jídlo denně nezní jako definice zázraku. Pro děti v nejchudších zemích světa ale může znamenat hranici přežití. Díky dobrovolníkům z projektu Mary's Meals dostane takovou šanci denně přes jeden a čtvrt milionu dětí. Letos začala fungovat i česká pobočka společnosti, jejíž jméno v překladu znamená „Maryiny obědy“. V létě se s českými dobrovolníky setkal zakladatel Mary's Meals Magnus MacFarlane-Barrow.
  06:38
  Brněnská farnost pomáhá v Tanzanii
   Původně chtěl být stavařem, ale ještě před státnicemi si uvědomil, že nechce stavět pomíjivé budovy z cihel či betonu. Rozhodl se přivádět lidi do příbytků trvalých, připravených Bohem. Katolický kněz Jan Kotík však svůj technický talent nezahodil. Využívá ho k pomoci svému příteli, tanzánskému knězi a lidem v jeho vesnici.
   11:37
   Proces blahořečení františkánky Marie Elišky Pretschnerové
    Marie Eliška Pretschnerová byla česká řeholnice, ryzí františkánka. Prožila dvě okupace a na svém těle zakusila totalitu hnědou i rudou. V těchto těžkých časech, jako provinciální a generální představená Školských sester sv. Františka, bojovala nejen za svůj řád, ale za celou církev. Pouhých osm let od jejího úmrtí byl zahájen proces jejího blahořečení.
    18:43
    Obnova Kapucínských zahrad
     Ze zahrad kapucínského kláštera v centru Brna vzniká nový park. Řád se dohodl s městem, že nevyužívané zahrady otevře veřejnosti. Klášterní odkaz bude ale v terasách pod Petrovem žít i nadále.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     7. říjen 2018

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady