27 minut
Křesťanský magazín

2. září 2018

Část: Pouť na Starou Vodu

Obsah dílu

Pouť na Starou Vodu — Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně — Varhanický kurz Církve československé husitské — Evžen Adámek – ředitel znojemské charity

Části dílu

00:38
Pouť na Starou Vodu
  330 let letos uplynulo od vysvěcení kostela ve Staré Vodě. Duchovní centrum tehdy významného poutního i vzdělávacího centra málem zaniklo poté, co kdysi prosperující obec skončila ve vojenském prostoru Libavá. Kostel ale přežil a s ním i tradice poutí na Starou Vodu. Letos tu na české i německé poutníky čekala i nová křížová cesta a kříž českoněmeckého smíření.
  06:49
  Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně
   Ve východočeských Železných horách, nad levým břehem vodní nádrže Seč, leží obec Hoješín s nevelkým zámkem obklopeným zahradou. Původní majitelé ho využívali jako lovecký zámeček. Dnes v něm žijí, modlí se a pracují sestry, které patří do kongregace Školských sester svatého Františka z Assisi a jeden týden v roce je i domovem dětí a dějištěm táborových her.
   12:58
   Varhanický kurz Církve československé husitské
    Už popětadvacáté se letos sešli varhaníci a sboroví zpěváci Církve československé husitské na hudebním kurzu, který založil a vede zlínský husitský farář Zdeněk Kovalčík. Kurz se každý rok koná v jiném městě. Tentokrát zavítali zpěváci a hudebníci do Olomouce. Kromě zkoušek na společné vystoupení zažili i biblickou večeři nebo výlet za nejen církevními památkami v okolí hanácké metropole.
    19:02
    Evžen Adámek – ředitel znojemské charity
     Na začátku byl inzerát s výzvou ubytovat uprchlíky z bývalé Jugoslávie. Nabídl pomoc a zorganizoval humanitární sbírku. Od té doby pomáhat potřebným nepřestal. Stal se ředitelem nově vzniklé znojemské Oblastní charity. Začínal v jedné kanceláři s psacím strojem. Dnes, po 25 letech, vede Evžen Adámek stodvacetičlenný tým, s kterým pomáhá klientům u nás i v zahraničí.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     9. září 2018

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám