Křesťanský magazín

2. září 2018

27 minut
Křesťanský magazín

2. září 2018

Obsah dílu

Pouť na Starou Vodu — Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně — Varhanický kurz Církve československé husitské — Evžen Adámek – ředitel znojemské charity

Části dílu

00:38
Pouť na Starou Vodu
  330 let letos uplynulo od vysvěcení kostela ve Staré Vodě. Duchovní centrum tehdy významného poutního i vzdělávacího centra málem zaniklo poté, co kdysi prosperující obec skončila ve vojenském prostoru Libavá. Kostel ale přežil a s ním i tradice poutí na Starou Vodu. Letos tu na české i německé poutníky čekala i nová křížová cesta a kříž českoněmeckého smíření.
  06:49
  Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně
   Ve východočeských Železných horách, nad levým břehem vodní nádrže Seč, leží obec Hoješín s nevelkým zámkem obklopeným zahradou. Původní majitelé ho využívali jako lovecký zámeček. Dnes v něm žijí, modlí se a pracují sestry, které patří do kongregace Školských sester svatého Františka z Assisi a jeden týden v roce je i domovem dětí a dějištěm táborových her.
   12:58
   Varhanický kurz Církve československé husitské
    Už popětadvacáté se letos sešli varhaníci a sboroví zpěváci Církve československé husitské na hudebním kurzu, který založil a vede zlínský husitský farář Zdeněk Kovalčík. Kurz se každý rok koná v jiném městě. Tentokrát zavítali zpěváci a hudebníci do Olomouce. Kromě zkoušek na společné vystoupení zažili i biblickou večeři nebo výlet za nejen církevními památkami v okolí hanácké metropole.
    19:02
    Evžen Adámek – ředitel znojemské charity
     Na začátku byl inzerát s výzvou ubytovat uprchlíky z bývalé Jugoslávie. Nabídl pomoc a zorganizoval humanitární sbírku. Od té doby pomáhat potřebným nepřestal. Stal se ředitelem nově vzniklé znojemské Oblastní charity. Začínal v jedné kanceláři s psacím strojem. Dnes, po 25 letech, vede Evžen Adámek stodvacetičlenný tým, s kterým pomáhá klientům u nás i v zahraničí.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     9. září 2018

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady