Křesťanský magazín

24. červen 2018

Obsah dílu

Noc kostelů ve věznici Příbram — Skautská obnova Staré Vody — Adopce nablízko — Cesty husitských hejtmanů

Části dílu

00:35
Noc kostelů ve věznici Příbram
  Do prvního ročníku české Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo 25 sakrálních objektů, do letošního jubilejního se jich přihlásilo již více než 1300. Po mimořádném úspěchu se k tomuto mezinárodnímu projektu připojil už potřetí i tým duchovní péče Věznice Příbram, aby ukázali, že Bůh a víra v Něj může významně ovlivnit cestu člověka ze spirály závislosti a navazující trestné činnosti.
  07:14
  Skautská obnova Staré Vody
   Skauti z Kanady, Polska, Ruska, Německa a České republiky se letos v květnu sjeli do Staré Vody, zaniklé obce nedávno vyjmuté z vojenského újezdu Libavá na Olomoucku. Pokračovali tu ve své snaze o obnovu kdysi slavného poutního místa - letos už 24. rok.
   13:21
   Adopce nablízko
    Nezištnost, touha pomáhat a připravenost strávit až jeden rok v neznámé zemi jsou základní předpoklady misijního dobrovolníka. V rámci salesiánského projektu “Adopce nablízko” musí zájemci navíc absolvovat roční přípravný kurz Cagliero. Ten letošní byl završen 10. června v Praze při mši svaté, jejich slavnostním vysláním do světa.
    19:22
    Cesty husitských hejtmanů
     Okolí Chlístovic a Malešova na Kutnohorsku nese i po šesti staletích stopy bouřlivého období reformace a husitských válek. Tou nejvýznamnější památkou je zřícenina hradu Sion, kde se před vojsky Zikmunda Lucemburského opevnil husitský hejtman Jan Roháč z Dubé. Po stopách husitských hejtmanů se mohou vydat i návštěvníci tohoto kraje – a to díky naučné stezce, která zde vznikla v roce 2013.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     2. září 2018

     Přehled dílů

     691 dostupných
     Stopáž27 minut

     19. březen

     Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

     19. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     12. březen

     Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

     12. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     5. březen

     Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

     5. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     26. únor

     Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

     26. 2. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. únor

     Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

     19. 2. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     12. únor

     Na úvod se ještě ohlédneme za oslavou pravoslavných Vánoc v Brně, podíváme se, jak se v brněnské diecézi letos koledovalo a kam poputují peníze ze sbírky, navštívíme novou křesťanskou školu v Sudicích na Blanensku a představíme knihu Cisterciácká krajina.

     12. 2. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám