Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z netradiční Noci kostelů; už potřetí se k tomuto mezinárodnímu projektu připojil i tým duchovní péče Věznice Příbram. Také se podíváme, jak skauti ve Staré Vodě pokračují v obnově kdysi slavného poutního místa. Představíme salesiánský projekt Adopce nablízko a na závěr se vydáme na Kutnohorsko po stopách husitských hejtmanů. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Noc kostelů ve věznici Příbram

Do prvního ročníku české Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo 25 sakrálních objektů, do letošního jubilejního se jich přihlásilo již více než 1300. Po mimořádném úspěchu se k tomuto mezinárodnímu projektu připojil už potřetí i tým duchovní péče Věznice Příbram, aby ukázali, že Bůh a víra v Něj může významně ovlivnit cestu člověka ze spirály závislosti a navazující trestné činnosti.

Autor reportáže: Luisa Divišová


Skautská obnova Staré Vody

Skauti z Kanady, Polska, Ruska, Německa a České republiky se letos v květnu sjeli do Staré Vody, zaniklé obce nedávno vyjmuté z vojenského újezdu Libavá na Olomoucku. Pokračovali tu ve své snaze o obnovu kdysi slavného poutního místa - letos už 24. rok.

Stará Voda

Autor reportáže: Josef Fišer


Adopce nablízko

Nezištnost, touha pomáhat a připravenost strávit až jeden rok v neznámé zemi jsou základní předpoklady misijního dobrovolníka. V rámci salesiánského projektu “Adopce nablízko” musí zájemci navíc absolvovat roční přípravný kurz Cagliero. Ten letošní byl završen 10. června v Praze při mši svaté, jejich slavnostním vysláním do světa.

Adopce nablízko

Autor reportáže: Luisa Divišová


Cesty husitských hejtmanů

Okolí Chlístovic a Malešova na Kutnohorsku nese i po šesti staletích stopy bouřlivého období reformace a husitských válek. Tou nejvýznamnější památkou je zřícenina hradu Sion, kde se před vojsky Zikmunda Lucemburského opevnil husitský hejtman Jan Roháč z Dubé. Po stopách husitských hejtmanů se mohou vydat i návštěvníci tohoto kraje – a to díky naučné stezce, která zde vznikla v roce 2013.

Naučná stezka Cestou husitských hejtmanů

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD