Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se vydáme na západní Ukrajinu do Lvovské oblasti, kde díky spolupráci se znojemskou charitou vznikla Tříkrálová sbírka a byla založena i místní charita. Navštívíme nový formační dům sester františkánek v Olomouci a na závěr vás pozveme do evangelického kostela v Hrabové na Šumpersku. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Charita Znojmo pomáhá v Zoločivi

Tříkrálová sbírka, kterou už sedmnáct let pořádá česká Charita, je největší dobrovolnickou akcí u nás. Její výnos je tradičně z největší části věnován na podporu lidí v nouzi v naší republice, ale zhruba desetina výtěžku jde každoročně na pomoc do zahraničí. Jednou ze zemí, které jsou odkázané na pomoc z venku je dlouhá léta i Ukrajina.

Oblastní charita Znojmo

Autor reportáže: Luisa Divišová


Tříkrálová sbírka na Ukrajině

Průměrný plat na Ukrajině je zhruba dva tisíce korun a systém zdravotního a sociálního pojištění v podstatě neexistuje. Navíc lidé, kteří utíkají před válkou z východu, potřebují také pomoc a prostředků je pořád málo. V Charitě ve Lvově se proto nechali inspirovat naší Tříkrálovou sbírkou, aby mohli i oni sami pomáhat co největšímu počtu potřebných.

Autor reportáže: Luisa Divišová


Nový formační dům v Olomouci

Olomoucká kongregace sester neposkvrněného početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi čítá sice jen několik řeholnic, ale zato s velkými plány. Už sedmým rokem provozují kavárnu, kde mohou návštěvníci občerstvit nejen tělo, ale i duši. A vloni otevřely františkánky formační dům – určený všem, kteří hledají odpočinek, ztišení i sílu.

Tartu

Autor reportáže: Markéta Bočková


Evangelický kostel v Hrabové

Kostel Českobratrské církve evangelické v Hrabové na Šumpersku hned na první pohled upoutá svou velikostí. Vždyť ve 30. letech vnikal pro sbor o téměř dvou tisících členech. Při druhém pohledu si pak mnozí všimnou kopule na věži. Zvláštní tvar si vyžádalo její využití: před víc než 70 lety z ní totiž vzhlížel místní vikář s mladšími členy sboru ke hvězdám.

Evangelický kostel (Hrabová)
Farní sbor ČCE Hrabová

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD