Nahrávám video

Obsah dílu

Charita Znojmo pomáhá v Zoločivi — Tříkrálová sbírka na Ukrajině — Nový formační dům v Olomouci — Evangelický kostel v Hrabové

Části dílu

00:39
Charita Znojmo pomáhá v Zoločivi
  Tříkrálová sbírka, kterou už sedmnáct let pořádá česká Charita, je největší dobrovolnickou akcí u nás. Její výnos je tradičně z největší části věnován na podporu lidí v nouzi v naší republice, ale zhruba desetina výtěžku jde každoročně na pomoc do zahraničí. Jednou ze zemí, které jsou odkázané na pomoc z venku je dlouhá léta i Ukrajina.
  06:46
  Tříkrálová sbírka na Ukrajině
   Průměrný plat na Ukrajině je zhruba dva tisíce korun a systém zdravotního a sociálního pojištění v podstatě neexistuje. Navíc lidé, kteří utíkají před válkou z východu, potřebují také pomoc a prostředků je pořád málo. V Charitě ve Lvově se proto nechali inspirovat naší Tříkrálovou sbírkou, aby mohli i oni sami pomáhat co největšímu počtu potřebných.
   12:58
   Nový formační dům v Olomouci
    Olomoucká kongregace sester neposkvrněného početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi čítá sice jen několik řeholnic, ale zato s velkými plány. Už sedmým rokem provozují kavárnu, kde mohou návštěvníci občerstvit nejen tělo, ale i duši. A vloni otevřely františkánky formační dům – určený všem, kteří hledají odpočinek, ztišení i sílu.
    19:04
    Evangelický kostel v Hrabové
     Kostel Českobratrské církve evangelické v Hrabové na Šumpersku hned na první pohled upoutá svou velikostí. Vždyť ve 30. letech vnikal pro sbor o téměř dvou tisících členech. Při druhém pohledu si pak mnozí všimnou kopule na věži. Zvláštní tvar si vyžádalo její využití: před víc než 70 lety z ní totiž vzhlížel místní vikář s mladšími členy sboru ke hvězdám.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     11. únor 2018

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám