Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z Velkých Pavlovic, kde se konala tradiční Svatohubertská mše. Také navštívíme olomouckou komunitu dominikánů; působení tohoto řádu v Olomouci sahá až do 13. století. Dále představíme dvě brněnské husitské farářky: Sandru Silnou, která se věnuje mimo jiné lesním pohřbům a Šárku Chytilovou, která vede nízkoprahový klub pro děti. A na závěr vás seznámíme s životním příběhem Emila Kapauna, amerického vojenského kaplana s českými kořeny. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Svatohubertská mše

režie: Petr Kotrla

Klikněte pro větší obrázekNa 3. listopadu připadá v kalendáři svátek svatého Huberta. Patronu myslivců a lesníků je tradičně zasvěcena celá řada bohoslužeb. Těmi členové spolků a sdružení vzdávají hold zesnulým kolegům, prosí o ochranu, odpuštění a symbolicky zahajují loveckou sezónu.

Dominikáni Olomouc

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázekAž do 13. století sahá historie působení dominikánského řádu v Olomouci. Současná komunita čítá sice jenom 12 bratří, ale klášter v centru města žije: setkáními mládeže, bohoslužbami, formací noviců nebo i díky tomu, že nabízí ubytování pro studenty.

Klášter Dominikánů Olomouc

Husitské farářky

režie: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekPříští rok uplyne přesně 70 let od chvíle, kdy v Církvi československé husitské přijali kněžské svěcení první ženy. Asi největším počtem farářek se dnes může pyšnit Brno a my se vydali za dvěma z nich – Sandrou Silnou, která se věnuje mimo jiné lesním pohřbům a Šárkou Chytilovou, která vede nízkoprahový klub pro děti.


Vojenský kaplan Emil Kapaun

režie: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekŘíkalo se, že v boji nevypálil jedinou kulku, a přesto zachránil stovky lidských životů. Emil Kapaun, americký vojenský kaplan s českými kořeny, prošel bojišti druhé světové války i korejského konfliktu. Medailí cti, nejvyšším americkým vojenským vyznamenáním, ocenil jeho statečnost i prezident Barack Obama a v současné době se snaží jeho příznivci o jeho blahořečení.

Emil Kapaun
Vojenské muzeum Loučka

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD