Nahrávám video
Křesťanský magazín

27. listopad 2016

Obsah dílu

Svatohubertská mše — Dominikáni Olomouc — Husitské farářky — Vojenský kaplan Emil Kapaun

Části dílu

00:38
Svatohubertská mše
  Na 3. listopadu připadá v kalendáři svátek svatého Huberta. Patronu myslivců a lesníků je tradičně zasvěcena celá řada bohoslužeb. Těmi členové spolků a sdružení vzdávají hold zesnulým kolegům, prosí o ochranu, odpuštění a symbolicky zahajují loveckou sezónu.
  05:44
  Dominikáni Olomouc
   Až do 13. století sahá historie působení dominikánského řádu v Olomouci. Současná komunita čítá sice jenom 12 bratří, ale klášter v centru města žije: setkáními mládeže, bohoslužbami, formací noviců nebo i díky tomu, že nabízí ubytování pro studenty.
   12:11
   Husitské farářky
    Příští rok uplyne přesně 70 let od chvíle, kdy v Církvi československé husitské přijali kněžské svěcení první ženy. Asi největším počtem farářek se dnes může pyšnit Brno a my se vydali za dvěma z nich – Sandrou Silnou, která se věnuje mimo jiné lesním pohřbům a Šárkou Chytilovou, která vede nízkoprahový klub pro děti.
    18:28
    Vojenský kaplan Emil Kapaun
     Říkalo se, že v boji nevypálil jedinou kulku, a přesto zachránil stovky lidských životů. Emil Kapaun, americký vojenský kaplan s českými kořeny, prošel bojišti druhé světové války i korejského konfliktu. Medailí cti, nejvyšším americkým vojenským vyznamenáním, ocenil jeho statečnost i prezident Barack Obama a v současné době se snaží jeho příznivci o jeho blahořečení.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     4. prosinec 2016

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám