27 minut
Křesťanský magazín

16. červen 2013

Část: Řeckokatolická charita v Českých Budějovicích

Obsah dílu

200. výročí povýšení rajhradského kláštera na opatství — Sousoší Cyrila a Metoděje na Petrově — Sousoší Cyrila a Metoděje v Moutnici — Církevní restituce – 7. díl — Centrum Don Bosco Pardubice — Řeckokatolická charita v Českých Budějovicích — Desetníček za fazolku

Části dílu

01:01
200. výročí povýšení rajhradského kláštera na opatství
  Pokud rádi navštěvujete místa, kam se běžně veřejnost nedostane, je následující reportáž přesně pro vás. V rajhradském klášteře plánují v létě zpřístupnit aspoň na pár dní prelaturu a přilehlý byt převora a oslavit tak dvousté výročí povýšení kláštera na opatství. Nám se s kamerou podařilo do těchto míst nahlédnout s předstihem.
  05:55
  Sousoší Cyrila a Metoděje na Petrově
   Brněnský Petrov zdobí od minulého týdne nová socha věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Nečekejte však dvojici bratrů stojících bok po boku s křížem v ruce. Autoři téměř třímetrového monumentu se vymanili ze zažitých klišé a pojali sochu po svém.
   08:06
   Sousoší Cyrila a Metoděje v Moutnici
    Sousoší Cyrila a Metoděje vzniká pod rukama sochaře Petra Váni i pro moravskou obec Moutnice. Je z mramoru a do jeho realizace se v roce výročí příchodu soluňských bratří pustila moutnická farnost na základě přání farníků. Odlitky tohoto sousoší by měly stát i v Soluni a v Římě.
    11:18
    Církevní restituce – 7. díl
     Prvorepubliková vila lázeňského městečka Teplice nad Bečvou až do zestátnění sloužila jako léčebný penzion pro staré a nemocné kněze. V současnosti patří k restitučním nárokům olomouckého arcibiskupství a její zašlá krása by tak znovu mohla ožít.
     15:47
     Centrum Don Bosco Pardubice
      19:40
      Řeckokatolická charita v Českých Budějovicích
       Každý z nás se už určitě setkal s prací katolické Charity. Méně už víme, že má ale i mladší sestru, Řeckokatolickou Charitu, která 7. května oslavila svoje páté narozeniny. I když je mladá věkem a malá počtem pracovníků, její středisko v Českých Budějovicích se už má za čím ohlížet.
       22:58
       Desetníček za fazolku
        Fejeton Vlastimila Fürsta
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        23. červen 2013

        Přehled dílů

        707 dostupných
        Stopáž27 minut

        17. září

        Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

        17. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        10. září

        Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

        10. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        3. září

        Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

        3. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        25. červen

        Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

        25. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        18. červen

        Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

        18. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        11. červen

        Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

        11. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        4. červen

        Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

        4. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        28. květen

        Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

        28. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        21. květen

        Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

        21. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        14. květen

        Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

        14. 5. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám