27 minut
Křesťanský magazín

23. června 2013

Obsah dílu

Evangelium a film se potkaly v Hannoveru — Jabok, to není jen škola — Romové se rádi modlí… hudbou — Chlapi sobě — Pomoc včas a na pravém místě — Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně — V plzeňské diecézi se rádo slaví — David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem

Části dílu

00:13
Evangelium a film se potkaly v Hannoveru
  Filmoví kritici a protestantští teologové, sdružení v organizaci Interfilm, se na ústředí dolnosaské luterské církve sešli k rokování o vztahu církve k filmovému umění i filmového průmyslu k církvi.
  04:15
  Jabok, to není jen škola
   Takových míst, kde je umožněno dozrát a dorůst těm, kteří se neumějí či nechtějí vydat cestou výrazné životní či vědecké profilace, mnoho není. Vyšší odborná škola, za níž stojí čeští salesiáni, takovým místem je.
   06:20
   Romové se rádi modlí… hudbou
    Festival romské kultury Khamoro už má v Evropě zvuk. Krom špiček romských umělců z domova i ze světa byli při ekumenické bohoslužbě k vidění také romští duchovní hned několika náboženství.
    08:41
    Chlapi sobě
     Tak zní motto mužské spirituality, která se snaží doplnit poněkud abstraktní zbožnost současného západního křesťanství. V osadě Kymevo u Sobenského rybníka v Rožmitále proběhly v našich krajích dlouho nevídané rituály.
     11:16
     Pomoc včas a na pravém místě
      Malá výprava po stopách pomáhajících křesťanských organizací s otázkou, zda je nadšení pro pomoc také doplněno schopností být tam, kde si mě přejí mít ti, kteří pomoc přijímají.
      15:56
      Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně
       Právě toto téma obsahově vévodí výstavě obrazů malířky Renaty Štolbové v prostorách známého jihočeského kláštera, který letos slaví 750 let od svého založení.
       17:41
       V plzeňské diecézi se rádo slaví
        To je zřejmé z toho, za jaký konec vzali druhou polovinu oslav dvacátého výročí vzniku diecéze. Plzeňanům na jejich hlavním náměstím nabídli program, který měl šanci přilákat mnohé. Nechybělo ani požehnané pivo!
        19:01
        David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem
         O tom, jak mohou biblické příběhy léčit, si v bohnické léčebně povídají klasičtí moderátoři Křesťanského magazínu s gynekologem a hagioterapeutem Prokopem Remešem.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         30. června 2013

         Přehled dílů

         735 dostupných
         Stopáž27 minut

         21. dubna

         Na úvod navštívíme Husův sbor v Brně-Králově-Poli, který letos oslaví sto let své existence. Přineseme reportáž z tradičního velikonočního festivalu a představíme divadelní soubor Aldente, který propojuje herce s downovým syndromem s herci bez hendikepu. Také vás pozveme k návštěvě Želivského kláštera, který od letošního roku nabídne návštěvníkům dvě novinky.

         21. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         14. dubna

         Poutní magazín Jana Vávry zavede diváky mimo jiné do Jablonného v Podještědí, saské Žitavy a nedalekého Herrnhutu (Ochranova), který se stal místem znovuzrození Jednoty bratrské.

         14. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         7. dubna

         Nový olomoucký arcibiskup Josefa Nuzík — Talk show brněnského biskupství AŽNAVĚKY — Nová kniha teologa Pavla Hoška „Evangelium podle Bohumila Hrabala“ — Eduard Tomáš Šilinger

         7. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž26 minut

         24. března

         850. výročí narození sv. Hedviky — Křížové cesty pod širým nebem — Varhany v klášterním kostele sv. Valentina v Příboře — Den vzácných onemocnění — Templfest

         24. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         17. března

         Brněnské divadlo Mikro-teatro — Krasličářka Marcela Hrabovská — Nová křížová cesta ve Vranově nad Dyjí — Nová opera „Komenský“ — Předvelikonoční zamyšlení husitského biskupa Juraje Dovaly

         17. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         10. března

         Stanislav Přibyl jako nový litoměřický biskup. Jak prožívá své nové poslání? A co ho kromě hry na varhany a fotografování baví ve volném čase?

         10. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         3. března

         Divadelní inscenace Bílá Voda — Výzkum o lidské spiritualitě — Nová kniha historika Václava Nečady Řečický děkanát — Světelský oltář v adamovském kostele svaté Barbory

         3. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         25. února

         Svatý Valentýn — Diecézní synoda — Žehnání lidí v „neregulérním“ svazku

         25. 2. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         18. února

         Výstava Květy trpělivosti — Páter Albín Jaroslav Kvita — Ceciliánské varhany v Hodolanech — Zpěvačka Monika Kanioková — Charitní středisko Gabriel

         18. 2. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         11. února

         Hagioterapie — Spolek „Respekt a tolerance“ — Centrum Kopretina — Výstava v muzeu v Chrasti

         11. 2. 2024 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám