27 minut
Křesťanský magazín

23. červen 2013

Část: Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně

Obsah dílu

Evangelium a film se potkaly v Hannoveru — Jabok, to není jen škola — Romové se rádi modlí… hudbou — Chlapi sobě — Pomoc včas a na pravém místě — Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně — V plzeňské diecézi se rádo slaví — David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem

Části dílu

00:13
Evangelium a film se potkaly v Hannoveru
  Filmoví kritici a protestantští teologové, sdružení v organizaci Interfilm, se na ústředí dolnosaské luterské církve sešli k rokování o vztahu církve k filmovému umění i filmového průmyslu k církvi.
  04:15
  Jabok, to není jen škola
   Takových míst, kde je umožněno dozrát a dorůst těm, kteří se neumějí či nechtějí vydat cestou výrazné životní či vědecké profilace, mnoho není. Vyšší odborná škola, za níž stojí čeští salesiáni, takovým místem je.
   06:20
   Romové se rádi modlí… hudbou
    Festival romské kultury Khamoro už má v Evropě zvuk. Krom špiček romských umělců z domova i ze světa byli při ekumenické bohoslužbě k vidění také romští duchovní hned několika náboženství.
    08:41
    Chlapi sobě
     Tak zní motto mužské spirituality, která se snaží doplnit poněkud abstraktní zbožnost současného západního křesťanství. V osadě Kymevo u Sobenského rybníka v Rožmitále proběhly v našich krajích dlouho nevídané rituály.
     11:16
     Pomoc včas a na pravém místě
      Malá výprava po stopách pomáhajících křesťanských organizací s otázkou, zda je nadšení pro pomoc také doplněno schopností být tam, kde si mě přejí mít ti, kteří pomoc přijímají.
      15:56
      Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně
       Právě toto téma obsahově vévodí výstavě obrazů malířky Renaty Štolbové v prostorách známého jihočeského kláštera, který letos slaví 750 let od svého založení.
       17:41
       V plzeňské diecézi se rádo slaví
        To je zřejmé z toho, za jaký konec vzali druhou polovinu oslav dvacátého výročí vzniku diecéze. Plzeňanům na jejich hlavním náměstím nabídli program, který měl šanci přilákat mnohé. Nechybělo ani požehnané pivo!
        19:01
        David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem
         O tom, jak mohou biblické příběhy léčit, si v bohnické léčebně povídají klasičtí moderátoři Křesťanského magazínu s gynekologem a hagioterapeutem Prokopem Remešem.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         30. červen 2013

         Přehled dílů

         719 dostupných
         Stopáž27 minut

         10. prosinec

         Rybova Česká mše vánoční s koledami Adama Václava Michny z Otradovic — Vánočně vyzdobené Vila Stiassni — Betlémy z Valašska — Vánoční zamyšlení brněnského biskupa Pavla Konzbula

         10. 12. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         3. prosinec

         Fenomén svatohubertských mší — 140 let Mendelova gymnázia v Opavě — Příprava mladých varhaníků — Vikendové setkání ministrantek — Evangelický farář Štěpán Janča

         3. 12. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         26. listopad

         Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

         26. 11. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         19. listopad

         Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

         19. 11. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         12. listopad

         Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

         12. 11. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         5. listopad

         Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

         5. 11. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         29. říjen

         Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

         29. 10. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         22. říjen

         Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

         22. 10. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         15. říjen

         Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

         15. 10. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         8. říjen

         Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

         8. 10. 2023 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám