27 minut
Křesťanský magazín

23. červen 2013

Část: Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně

Obsah dílu

Evangelium a film se potkaly v Hannoveru — Jabok, to není jen škola — Romové se rádi modlí… hudbou — Chlapi sobě — Pomoc včas a na pravém místě — Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně — V plzeňské diecézi se rádo slaví — David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem

Části dílu

00:13
Evangelium a film se potkaly v Hannoveru
  Filmoví kritici a protestantští teologové, sdružení v organizaci Interfilm, se na ústředí dolnosaské luterské církve sešli k rokování o vztahu církve k filmovému umění i filmového průmyslu k církvi.
  04:15
  Jabok, to není jen škola
   Takových míst, kde je umožněno dozrát a dorůst těm, kteří se neumějí či nechtějí vydat cestou výrazné životní či vědecké profilace, mnoho není. Vyšší odborná škola, za níž stojí čeští salesiáni, takovým místem je.
   06:20
   Romové se rádi modlí… hudbou
    Festival romské kultury Khamoro už má v Evropě zvuk. Krom špiček romských umělců z domova i ze světa byli při ekumenické bohoslužbě k vidění také romští duchovní hned několika náboženství.
    08:41
    Chlapi sobě
     Tak zní motto mužské spirituality, která se snaží doplnit poněkud abstraktní zbožnost současného západního křesťanství. V osadě Kymevo u Sobenského rybníka v Rožmitále proběhly v našich krajích dlouho nevídané rituály.
     11:16
     Pomoc včas a na pravém místě
      Malá výprava po stopách pomáhajících křesťanských organizací s otázkou, zda je nadšení pro pomoc také doplněno schopností být tam, kde si mě přejí mít ti, kteří pomoc přijímají.
      15:56
      Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně
       Právě toto téma obsahově vévodí výstavě obrazů malířky Renaty Štolbové v prostorách známého jihočeského kláštera, který letos slaví 750 let od svého založení.
       17:41
       V plzeňské diecézi se rádo slaví
        To je zřejmé z toho, za jaký konec vzali druhou polovinu oslav dvacátého výročí vzniku diecéze. Plzeňanům na jejich hlavním náměstím nabídli program, který měl šanci přilákat mnohé. Nechybělo ani požehnané pivo!
        19:01
        David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem
         O tom, jak mohou biblické příběhy léčit, si v bohnické léčebně povídají klasičtí moderátoři Křesťanského magazínu s gynekologem a hagioterapeutem Prokopem Remešem.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         30. červen 2013

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám