27 minut
Křesťanský magazín

23. června 2013

Část: Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně

Obsah dílu

Evangelium a film se potkaly v Hannoveru — Jabok, to není jen škola — Romové se rádi modlí… hudbou — Chlapi sobě — Pomoc včas a na pravém místě — Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně — V plzeňské diecézi se rádo slaví — David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem

Části dílu

00:13
Evangelium a film se potkaly v Hannoveru
  Filmoví kritici a protestantští teologové, sdružení v organizaci Interfilm, se na ústředí dolnosaské luterské církve sešli k rokování o vztahu církve k filmovému umění i filmového průmyslu k církvi.
  04:15
  Jabok, to není jen škola
   Takových míst, kde je umožněno dozrát a dorůst těm, kteří se neumějí či nechtějí vydat cestou výrazné životní či vědecké profilace, mnoho není. Vyšší odborná škola, za níž stojí čeští salesiáni, takovým místem je.
   06:20
   Romové se rádi modlí… hudbou
    Festival romské kultury Khamoro už má v Evropě zvuk. Krom špiček romských umělců z domova i ze světa byli při ekumenické bohoslužbě k vidění také romští duchovní hned několika náboženství.
    08:41
    Chlapi sobě
     Tak zní motto mužské spirituality, která se snaží doplnit poněkud abstraktní zbožnost současného západního křesťanství. V osadě Kymevo u Sobenského rybníka v Rožmitále proběhly v našich krajích dlouho nevídané rituály.
     11:16
     Pomoc včas a na pravém místě
      Malá výprava po stopách pomáhajících křesťanských organizací s otázkou, zda je nadšení pro pomoc také doplněno schopností být tam, kde si mě přejí mít ti, kteří pomoc přijímají.
      15:56
      Madony a svatí jsou doma ve Zlaté Koruně
       Právě toto téma obsahově vévodí výstavě obrazů malířky Renaty Štolbové v prostorách známého jihočeského kláštera, který letos slaví 750 let od svého založení.
       17:41
       V plzeňské diecézi se rádo slaví
        To je zřejmé z toho, za jaký konec vzali druhou polovinu oslav dvacátého výročí vzniku diecéze. Plzeňanům na jejich hlavním náměstím nabídli program, který měl šanci přilákat mnohé. Nechybělo ani požehnané pivo!
        19:01
        David Vávra a Václav Vacek se potkávají s Prokopem Remešem
         O tom, jak mohou biblické příběhy léčit, si v bohnické léčebně povídají klasičtí moderátoři Křesťanského magazínu s gynekologem a hagioterapeutem Prokopem Remešem.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         30. června 2013

         Přehled dílů

         743 dostupných
         Stopáž27 minut

         16. června

         Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hnutí, výstup na Žalý nebo ke kapli v Modrém sedle. Naše nejvyšší hory tak, jak je neznáte.

         16. 6. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         9. června

         Intronizace biskupa Izaiáše — 330 let Panny Marie Fryštátské — Nové varhany v ostravském Zábřehu — Projekt Otevřené chrámy — Caritas – vyšší odborná škola sociální Olomouc

         9. 6. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         2. června

         Svatojánské slavnosti NAVALIS se každoročně konají 15. května. Do okolí Karlova mostu v Praze lákají stále více návštěvníků. My vás ale zveme do zákulisí. Nahlédneme do míst, kam se běžný divák nikdy nedostane.

         2. 6. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         26. května

         Vysvěcení nové kaple v Nesvačilce — Ministrantská pouť brněnské diecéze — Kněz a politik Jan Šrámek — Představení „Muzikál v kostele“

         26. 5. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         19. května

         Projekt Zvony míru v Oldřišově — Žehnání motorkářům v Orlové — Varhany velehradské baziliky — Skladatel Jan Juráň — Mobilní hospic Pokojný přístav

         19. 5. 2024 na ČT2
         Stopáž26 minut

         12. května

         Rekonstrukce Nového probošství na Pražském hradě — Mateřské centra Církve bratrské v Praze 13 — Květiny — Vyšebrodský haptický model Závišova kříže

         12. 5. 2024 na ČT2
         Stopáž26 minut

         5. května

         Zemědělská usedlost v Drastech — Arcibiskupském kněžském semináři — Malířku Claudi Ondok — Arnoldova vila v Brně

         5. 5. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         28. dubna

         Poslední rozloučení s vladykou Simeonem — Projekt Bible24 — Varhany v katedrále Božského Spasitele — Projekt Cesta světla — Divadelní představení Pan Halpern a pan Johnson

         28. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         21. dubna

         100 let Husova sboru v Brně-Králově-Poli — Tradiční velikonoční festival — Divadelní soubor Aldente — Želivský klášter

         21. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         14. dubna

         Poutní magazín Jana Vávry zavede diváky mimo jiné do Jablonného v Podještědí, saské Žitavy a nedalekého Herrnhutu (Ochranova), který se stal místem znovuzrození Jednoty bratrské.

         14. 4. 2024 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám