26 minut
Křesťanský magazín

3. červen 2012

Obsah dílu

Brněnská muzejní noc — Misijní pouť dětí v Kroměříži — Noc žalmů v Ostrožské Lhotě — Elim v Hranicích na Moravě — Komunitní centrum Trstěnice — „Spojenci namísto protivníků“ nová kniha psychologa Pavla Rause — Jak to vidím já

Části dílu

01:02
Brněnská muzejní noc
  Ani štáb Křesťanského magazínu si letos nenechal ujít příležitost navštívit Brněnskou muzejní noc. Kromě tradičního divadla pod Petrovem jsme zavítali i na expozici o Johanu Gregoru Mendelovi, od jehož narození letos uplynulo 190 let a výstavu s názvem „Morava tolerantní“ v Červeném kostele.
  05:49
  Misijní pouť dětí v Kroměříži
   Procestovat během jediného odpoledne všechny kontinenty? Na celostátní misijní pouti a misijním dnu dětí nic neobvyklého. Akce, kterou pořádají papežská misijní díla, se letos nesla v duchu motta „Podej mi ruku, pomůžu Ti“.
   09:32
   Noc žalmů v Ostrožské Lhotě
    Strávili jste už někdy celou noc v kostele? Pokud ne, tak s námi máte jedinečnou možnost. Na Noci žalmů v Ostrožské Lhotě.
    12:32
    Elim v Hranicích na Moravě
     Biblický Elim je popisován jako oáza uprostřed pouště. V Hranicích na Moravě vznikl Elim v roce 2004 a i on má být útočištěm pro lidi v nouzi. Založili ho a spravují členové Církve bratrské v rámci Křesťanské společnosti pro evangelizaci a diakonii.
     16:04
     Komunitní centrum Trstěnice
      Obec Trstěnice leží nedaleko Litomyšle a kdysi zde žila paní Helena Benešová, podle které napsal Alois Jirásek svoji divadelní hru Vojnarka. Od jara letošního roku je zde v provozu nové církevní komunitní centrum.
      19:32
      „Spojenci namísto protivníků“ nová kniha psychologa Pavla Rause
       V příspěvku přinášíme rozhovor s psychologem Pavlem Rausem o jeho nové knize „Spojenci namísto protivníků“, která se věnuje konfliktům v manželstvích a partnerských vztazích.
       22:50
       Jak to vidím já
        Fejeton Vlastimila Fürsta
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        10. červen 2012

        Přehled dílů

        708 dostupných
        Stopáž27 minut

        24. září

        Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

        24. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        17. září

        Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

        17. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        10. září

        Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

        10. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        3. září

        Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

        3. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        25. červen

        Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

        25. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        18. červen

        Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

        18. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        11. červen

        Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

        11. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        4. červen

        Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

        4. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        28. květen

        Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

        28. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        21. květen

        Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

        21. 5. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám