27 minut
Křesťanský magazín

10. červen 2012

Obsah dílu

Osmdesátiny kardinála Vlka — Otevřená zahrada v Libčicích — Svatý Jan na mostě — Pražská Charita v Černínském paláci — Noc kostelů 2012 — Společně pro Evropu — Skalka plná rodin — Bohoslužba za krajinu — V+V na návštěvě

Části dílu

00:13
Osmdesátiny kardinála Vlka
  Kardinál Miloslav Vlk má osmdesát let, a tak na místech jemu drahých a důležitých pro jeho život vypukly oslavy. Na některých místech s ním byla i kamera našeho magazínu.
  04:07
  Otevřená zahrada v Libčicích
   Libčice nad Vltavou mají kostely s krásnými zahradami a místní si je rozhodně nenechávají pro sebe. Na tu evangelickou pozvali přátele sborového zpěvu a jejich rodiny k malému festivalu.
   06:42
   Svatý Jan na mostě
    Jihočeské Čepice mají padesát čísel a padesát pět obyvatel. A od poloviny května také unikátní skleněnou sochu na mostě.
    08:53
    Pražská Charita v Černínském paláci
     Uprostřed výročí znovuobnovení pražské diecéze se rozhodla Charita Praha pozvat do Prahy zástupce zahraničních diecézí, do kterých je směřována její pomoc.
     10:11
     Noc kostelů 2012
      Zvony po celé republice daly signál, že začala Noc kostelů, akce, která se setkává se stále větší odezvou necírkevní veřejnosti.
      14:25
      Společně pro Evropu
       Do Centra Mariapoli ve Vinoři se sjeli zástupci křesťanských hnutí, která se připojila k projektu Společně pro Evropu, v němž stárnoucí Evropě chtějí připomenout její dávné mládí.
       15:49
       Skalka plná rodin
        Centrum pro rodinu při pražské diecézi tentokrát zorganizovalo tradiční Pouť rodin do poutního komplexu Skalka nad Mníškem pod Brdy.
        17:46
        Bohoslužba za krajinu
         Krajina severozápadního koutu Prahy je ohrožena stavbou dražší a méně ekologické verze dálničního obchvatu. Ti, kterým to už léta leží na srdci, se znovu sešli k bohoslužbě pod širým nebem.
         19:34
         V+V na návštěvě
          David Vávra a Václav Vacek se v pražské restauraci potkali s Karlem Hvížďalou a povídali si o moci moderních médií.
          Přehrát celé video
          Stopáž27 minut
          Další díl
          17. červen 2012

          Přehled dílů

          719 dostupných
          Stopáž27 minut

          10. prosinec

          Rybova Česká mše vánoční s koledami Adama Václava Michny z Otradovic — Vánočně vyzdobené Vila Stiassni — Betlémy z Valašska — Vánoční zamyšlení brněnského biskupa Pavla Konzbula

          10. 12. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          3. prosinec

          Fenomén svatohubertských mší — 140 let Mendelova gymnázia v Opavě — Příprava mladých varhaníků — Vikendové setkání ministrantek — Evangelický farář Štěpán Janča

          3. 12. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          26. listopad

          Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

          26. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          19. listopad

          Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

          19. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          12. listopad

          Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

          12. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          5. listopad

          Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

          5. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          29. říjen

          Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

          29. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          22. říjen

          Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

          22. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          15. říjen

          Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

          15. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          8. říjen

          Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

          8. 10. 2023 na ČT2

          Křesťanský magazín na sociálních sítích

          Napište nám