27 minut
Křesťanský magazín

29. říjen 2017

Obsah dílu

500. výročí reformace ve Wittenbergu — Evangelická církev augsburského vyznání — Pěší pouť do Santiaga de Compostela

Části dílu

00:11
500. výročí reformace ve Wittenbergu
  Magazínové putování začneme ve Wittenbergu, který po dobu pěti měsíců hostil světovou výstavu k 500. výročí reformace. A nudná výstava to rozhodně nebyla. To dokazuje třeba i oblíbená atrakce žehnajícího robota. Co by na něj řekl Martin Luther, to se už nedovíme. Nicméně k úvahám o budoucnosti církví nás i tahle technická vymoženost vést může.
  04:39
  Evangelická církev augsburského vyznání
   Evangelická církev augsburského vyznání je jednou z tuzemských církevních komunit, kde odkaz Martina Luthera rezonuje výrazným způsobem. Proto jsme se právě do této církve vypravili v našem seriálu, který mapuje subjekty sdružené v Ekumenické radě církví České republiky.
   08:01
   Pěší pouť do Santiaga de Compostela
    Při natáčení závěrečné reportáže jsme se ocitli ve dřevěném srubu v Horní Krupé na Vysočině. Právě odsud totiž putoval podnikatel a velmistr Řádu sv. Huberta Jan František Votava až ke hrobu svatého Jakuba Staršího v Santiagu de Compostela. Extrémní pěší pouť není žádná selanka. A krize, které při náročné cestě logicky přicházely, řádně prověřily i motivy, které ho k cestě dovedly.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    5. listopad 2017

    Křesťanský magazín na sociálních sítích

    Napište nám