Křesťanský magazín

5. listopad 2017

Obsah dílu

90. výročí příchodu salesiánů do ČR — Obnova broumovských barokních kostelů — Festival Burning Square v Kroměříži — Dobrovolníci v brněnské nemocnici Milosrdných bratří

Části dílu

00:40
90. výročí příchodu salesiánů do ČR
  Den svátku svatého Václava se pro letošek stal i svátkem českých salesiánů. Právě 28. září 1927 přišel do naší země první salesián Ignác Stuchlý. Několik stovek mladých lidí a řeholníků z celé republiky přijelo do salesiánského centra v Brně-Žabovřeskách vyjádřit vděčnost za uplynulých 90 let, radost ze současného a odpovědnost z budoucího šíření salesiánského díla.
  07:31
  Obnova broumovských barokních kostelů
   Broumovské barokní kostely, které vznikly podle projektů Kiliána a Kryštofa Diezenhoferových, patří k unikátním sakrálním stavbám u nás. V jakékoliv jiné části republiky by šlo o opečovávané památky, ale protože leží v Sudetech, jsou vesměs zchátralé a jen zřídka navštěvované. Zachránit se je snaží zdejší farář Martin Lanži, který shání peníze z grantů, výstav fotografií, nebo z letních benefičních koncertů.
   13:33
   Festival Burning Square v Kroměříži
    Před několika týdny, přesně 16. září to na Velkém kroměřížském náměstí zahořelo. Z iniciativy party mladých lidí, inspirovaných Boží láskou, vzešel jedinečný evangelizační Open Air festival. Burning Square, tedy Hořící náměstí je festival, který mění atmosféru!
    19:14
    Dobrovolníci v brněnské nemocnici Milosrdných bratří
     V brněnské nemocnici Milosrdných bratří můžete potkat lidi v bílém tričku s modrým znakem granátového jablka. Jsou to dobrovolníci, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas návštěvám pacientů. Od letošního jara tu dělají společnost lidem na odděleních léčebny dlouhodobě nemocných, kteří tráví v nemocnici nejdelší dobu. Dobrovolnický program pro městkou nemocnici zaštiťuje řád Milosrdných bratří, který areál v centru Brna vlastní.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     12. listopad 2017

     Přehled dílů

     853 dostupných
     Stopáž26 minut

     29. leden

     Rozhovor s předsedou Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) kardinálem Hollerichem nebo Tříkrálová sbírka v Senátu Parlamentu České republiky.

     29. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. leden

     Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

     22. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     15. leden

     Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

     15. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     18. prosinec 2022

     Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

     18. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     11. prosinec 2022

     Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

     11. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     4. prosinec 2022

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám