Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Oslavy 600. výročí obnovení přijímání podobojí

Klikněte pro větší obrázek Oslavy 600. výročí přijímání podobojí probíhaly druhou říjnovou neděli na různých místech Prahy. Koncerty střídaly přednášky a v Betlémské kapli se sešli 3 největší protestantské církve ke společné liturgii.

V příspěvku účinkují: Roman Mazur, Martin Balcar, David Tonzar, Pavel Černý, Daniel Herman

Česká televize: Bohoslužba k výročí přijímání podobojí

Vězeňská duchovenská péče slavila

Klikněte pro větší obrázek 20. narozeniny organizace, která sdružuje 12 církví, jsou příležitostí k rekapitulaci i k poděkování všem spolupracovníkům.

V příspěvku účinkují: Renata Balcarová, Helena Válková

Vězeňská duchovenská péče

Mezinárodní vězeňské společenství

Klikněte pro větší obrázek Pět tváří zdi – i tak se dá popsat práce s odsouzenými a s těmi, kteří věznice opouští. Proč se dva ze tří odsouzených vrací za mříže? A co si s tím mají počít třeba zaměstnanci věznic – i takové otázky si kladli účastníci setkání v pražských Butovicích.

V příspěvku účinkují: Gabriela Kabátová, Květa Jakubalová

Prison Fellowship

Výzkum religiozity

Klikněte pro větší obrázek Česká biskupská konference obdržela obsáhlý sociologický průzkum, který hodlá využít pro svou další práci. Nad nejzajímavějšími údaji z výzkumu se pro Českou televizi zamysleli také dva profesionální sociologové. Co nám získaná data říkají o nás samých?

V příspěvku účinkují: Monika Vývodová, Tomáš Holub, Jiřina Šiklová, Zdeněk Nešpor

Proximity Prague

Archaion Kallos

Klikněte pro větší obrázek Pravoslavný chrám Cyrila a Metoděje se na podzim pravidelně naplní podmanivou krásou pravoslavné hudby. Festival Archaion Kallos vždy z jiného úhlu dokreslí obsah svého názvu – starobylá krása.

V příspěvku účinkují: Jaroslav Šuvarský, Eva Šuvarská, Marios Christou

Archaion Kallos 2014

Kolpingův dům ve Smečně bojuje o přežití

Klikněte pro větší obrázek Rodinné centrum ve Smečně patří do rodiny Kolpingových domů, které nabízejí na daném místě to, co je na něm opravdu palčivým problémem. Ve Smečně se rozhodli reagovat na kritickou situaci dnešní rodiny, která častokrát drží pohromadě spíš silou vůle.

V příspěvku účinkují: Ludmila Janžurová, Markéta Vlčková

Dům rodin

Betlémská kaple v noční show

Klikněte pro větší obrázek Betlémská kaple v uměleckém nasvícení. Videomaping, speciální technika promítání na stěny budov, vyprávěl příběh kaple a jejích historických i současných souputníků.

V příspěvku účinkují: Zdeňka Čechová

Betlémská kaple v Praze opět ožije světelnou a hudební projekcí

V+V na návštěvě u Jaroslava Poláčka

Klikněte pro větší obrázek Pánové Vacek a Vávra si pozvali člověka s netradiční profesí – volebního manažera Jaroslava Poláčka. Hovor se nakonec stočil i na Teplice, odkud tento muž pochází, a turbulentní události kolem zdejšího kostela.

V příspěvku účinkují: David Vávra, Jaroslav Poláček a Václav Vacek

Jaroslav Poláček

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST