Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve třetím Křesťanském magazínu z Prahy letošního roku se podíváme na zajímavou výstavu mladých polských výtvarníků s názvem Český papež a také na mezináboženské setkání, které se odehrálo v prostorách pražské Obce křesťanů. Paulínky vydaly oficiální překlad exhortace papeže Františka Evangelii gaudium, která vzbudila ve světě značný ohlas pro svou otevřenost a přímočarost. Se skupinou Oboroh oslavíme 25 let trvání této folkrockové kapely a navštívíme tiskovou konferenci, kterou začal Národní týden manželství. V rubrice „Seznamte se“ přineseme portrét Střediska křesťanské pomoci v Horních Počernicích a pak navštívíme novinářskou projekci dokumentu režiséra Ladislava Kaboše Všechny moje děti, který představí českým diváků slovenského farář Mariána Kuffu jako velkou autoritu práce se slovenskými Romy. Po skončení zimních olympijských her se, jak jsme slíbili, ještě jednou vrátíme k rozhovoru Václava Vacka a Davida Vávry s trenérem Marianem Jelínkem na téma duchovního rozměru sportu.

Český papež v polských očích

Klikněte pro větší obrázek Mladí polští výtvarníci vtrhli do galerie MeetFactory s nevyřčenou otázkou, co že by si jejich slovanští čeští bratři počali s vysoce náboženskou figurou, zasazenou do jejich proklamovaného ateismu.

V příspěvku účinkují: Piotr Zdybal, Karina Kottová

MeetFactory
ihned.cz: Český papež dovezený z Polska. Instalace v MeetFactory rozbaluje sakrální pozlátko

Mezináboženský dialog nanečisto

Klikněte pro větší obrázek Obec křesťanů poskytla své prostory pro komorní setkání, které opatrně vymezovalo prostor pro dialog, bez kterého v budoucnu pravděpodobně nebude možný světový mír.

V příspěvku účinkují: Trilokátma dás, Antonín Valer, Tomáš Boněk, Ivan Štampach

Obec křesťanů
Hnutí Hare Krišna
Univerzální Federace Míru
Rádio Vaticana: Papež František: Mezináboženský dialog a evangelizace se nevylučují

Radost evangelia v černé na bílém

Klikněte pro větší obrázek Paulínky jsou známé svými pozoruhodnými vydavatelskými počiny a nejinak je tomu i v případě oficiálního textu exhortace papeže Františka.

V příspěvku účinkují: Václav Malý, Anna Mátiková

Paulínky: Evangelii gaudium (Radost evangelia)
Jesuit.cz: Nová apoštolská exhortace papeže Františka Radost evangelia

Oboroh je stálice hudebního nebe

Klikněte pro větší obrázek Dvacet pět let společného muzicírování, to je v těkavé krajině hudebních seskupení docela raritní věc. V kosteleckém klubu Rabštejn se slavilo hudbou a milou společností přátel východočeských bardů.

V příspěvku účinkují: Roman Dostál, Slávek Klecandr

Oboroh
YouTube: Oboroh – Žalm 131

Manželství má svůj týden

Klikněte pro větší obrázek Národní týden manželství k nám kdysi přišel z Velké Británie, kde také mnozí nevědí, co si počít se závazným vztahem manželským. Má nějakou budoucnost?

V příspěvku účinkují: Václav Peter, Zuzana Peterová, Vladimír Singer, Jaroslav Poskočil

Národní týden manželství

Středisko křesťanské péče v Horních Počernicích

Klikněte pro větší obrázek Diakonie Evangelické církve metodistické nabízí azyl nejen pro i jinde chráněné matky s dětmi, nýbrž pro celé rodiny, které se z různých důvodů dostaly do komplikované situace.

V příspěvku účinkují: Roman Čepelák, Gabriela Sellingerová, Aneta Žďárská, Vilma Cibulková

Středisko křesťanské péče v Horních Počernicích

Všechny moje děti

Klikněte pro větší obrázek Velmi úspěšný celovečerní film režiséra Ladislava Kaboše přichází do českých kin. Příběh katolického faráře Mariana Kuffy a jeho jedinečné práce se slovenskými Romy po své slovenské premiéře vítězí ve sledovanosti i nad akčními trháky.

V příspěvku účinkují: Ladislav Kaboš, Michael Kaboš, Patrick Diviš

V+V na návštěvě u Mariana Jelínka

Klikněte pro větší obrázek Zimní olympijské hry jsou minulostí, přesto si i tentokrát pánové Vávra a Vacek budou v pokračování svého rozhovoru povídat s hokejovým trenérem Marianem Jelínkem

V příspěvku účinkují: David Vávra, Václav Vacek, Marian Jelínek

Wikipedia: Marian Jelínek
Marian Jelínek: Stav mysli

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST