Nahrávám video

Obsah dílu

V Bohnicích se umějí těšit — Koncert pro veselejší Vánoce dětí vězněných rodičů — Ocenění pečovatelů v novém hávu — Společná encyklika dvou papežů — Evangelii gaudium neboli Radost evangelia — Katedrála a živá setkání — Katedrálu rozezvučela Rybova mše vánoční — V+V na návštěvě u Ladislava Heryána

Části dílu

00:43
V Bohnicích se umějí těšit
  To se potvrdilo i o letošním adventu, kdy se na tradiční pouť přišlo potěšit mnoho Pražanů. Čekala je pestrá směs folklóru, současné hudby a duchovního povzbuzení.
  03:37
  Koncert pro veselejší Vánoce dětí vězněných rodičů
   Aby vánoce dětí vězněných rodičů měly alespoň kousek z kouzla společenství rodiny kolem vánočního stromku, uspořádalo pro ně Mezinárodní vězeňské společenství sbírku, která vyvrcholila předvánočním benefičním koncertem.
   06:21
   Ocenění pečovatelů v novém hávu
    Tradiční cena Pečovatelka roku dostala letos na Novoměstské radnici novou podobu, ale veselo a vděčno bylo jako vždy.
    08:19
    Společná encyklika dvou papežů
     Na Katolické teologické fakultě představili oficiální české vydání encykliky odcházejícího a nastupujícího papeže.
     09:51
     Evangelii gaudium neboli Radost evangelia
      Zdeněk Susa se zamýšlí nad posledním dokumentem papeže Františka, který způsobil mnoho vzruchu nejen v církvi, ale i v sekulární společnosti.
      15:33
      Katedrála a živá setkání
       Právě tak se jmenuje výstava, kterou pořádá Metropolitní kapitula u sv. Víta ve spolupráci se skupinou fotografů.
       18:14
       Katedrálu rozezvučela Rybova mše vánoční
        Tentokráte bez poslanců a senátorů, ale se stejným elánem provedli žáci ZUŠ v Hostivaři a jejich přátelé českou vánoční klasiku na místech nejsvětějších.
        19:44
        V+V na návštěvě u Ladislava Heryána
         Tentokrát se pánové Vávra a Vacek potkají s velmi zajímavým katolickým knězem a salesiánem Ladislavem Heryánem. Tématem bude nový rok a co s ním.
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         12. leden 2014

         Přehled dílů

         848 dostupných
         Stopáž27 minut

         4. prosinec

         Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

         4. 12. 2022 na ČT2
         Stopáž27 minut

         27. listopad

         Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

         27. 11. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         20. listopad

         Na úvod přineseme reportáž ze Svatocecilského setkání varhaníků a chrámových zpěváků, představíme farnost šetrnou k životnímu prostředí ve Velkých Pavlovicích, navštívíme kaplové hrobky na Olomoucku a pozveme vás na výstavu o tradici vánočního obdarovávání s názvem Dárkonoši.

         20. 11. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         13. listopad

         Univerzita v Ružomberoku má ve svém názvu slovo "katolická". Nabízí vzdělání i uchazečům z Česka. Nejen proto stojí za pozornost. Bazilika sv. Jana v Lateránu hostila představení Jana Zástěry Nádech věčnosti v hlavní roli se Soňou Červenou.

         13. 11. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         6. listopad

         Na úvod přineseme reportáž ze Svatohubertské pouti na svatém Hostýně, navštívíme Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci a seznámíme vás s poutníkem na neobvyklém dopravním prostředku. Na závěr představíme tři rodiny ze Slavičína, které usilují o to, aby v místní části Hrádek vyrostla kaple.

         6. 11. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         30. říjen

         100 let Orla ve Starém Jičíně, 70 let Slezské církve evangelické v Karviné, Biskupské gymnázium v Ostravě, Českomoravská Fatima Koclířov a Dům pokojného stáří sv. Václava v Ostravě-Heřmanicích.

         30. 10. 2022 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám