Obsah dílu

Tříkrálová sbírka — Církevní školství — 100. výročí kostela na Křenové v Brně — Elada v Bystré — Obnova fresek v kostele Milosrdných bratří v Prostějově

Části dílu

00:50
Tříkrálová sbírka
  Na začátku ledna vyrazili tradičně do ulic tisíce koledníků, aby tak pomohli získat peníze pro lidi v nouzi. Loni se díky Tříkrálové sbírce podařilo vybrat téměř osmdesát milionů korun, z toho osmnáct jen v brněnské diecézi. V Chráněném bydlení svaté Anežky v Brně tak mohli přestavět dva byty na bezbariérové a zrenovovat kapli.
  05:05
  Církevní školství
   Studenti si je vybírají pro jejich přátelskou a tolerantní atmosféru, rodiče pro jejich dobrou úroveň. Zájem o církevní školy tak rok od roku stoupá. My se vypravili do několika z nich, abychom zjistili, v čem se zde výuka liší a proč tolik láká.
   12:22
   100. výročí kostela na Křenové v Brně
    Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie stojí na jedné z nejrušnějších ulic Brna, přesto zůstává jeho půvab většině Brňanů skryt. Kostel nechal přesně před sto lety zbudovat brněnský biskup Pavel Hujn a chudé průmyslové předměstí tak ozdobil secesní skvost, jemuž podobný najdete snad jen ve Vídni.
    17:38
    Elada v Bystré
     Kostely a modlitebny bývají většinou jednoúčelová zařízení věnovaná bohoslužbám. Ve východočeské obci Bystré se však Církvi bratrské podařilo v projektu Elada spojit dohromady místo bohoslužby s mateřskou školou, která slouží celé obci. A nejenom to.
     21:42
     Obnova fresek v kostele Milosrdných bratří v Prostějově
      Nad freskovou výzdobou kostela Milosrdných bratří v Prostějově žasli lidé po staletí. Vlhko a čas si ale vybraly svoji daň a jejich krása postupně mizela pod nánosy prachu a plísní. Řádu se ale nakonec podařilo sehnat dost peněz na jejich celkovou obnovu.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      19. leden 2014

      Přehled dílů

      854 dostupných

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám