Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z dalšího ročníku největší dobročinné kampaně u nás – „Tříkrálové sbírky“. Dalším tématem magazínu bude církevní školství a také navštívíme dnes už stoletý kostel na Křenové ulici v Brně. Představíme projekt Církve bratrské v obci Bystré a na závěr se podíváme, jak se v prostějovském kostele Milosrdných bratří daří obnovit freskovou výzdobu. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Tříkrálová sbírka

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekNa začátku ledna vyrazili tradičně do ulic tisíce koledníků, aby tak pomohli získat peníze pro lidi v nouzi. Loni se díky Tříkrálové sbírce podařilo vybrat téměř osmdesát milionů korun, z toho osmnáct jen v brněnské diecézi. V Chráněném bydlení svaté Anežky v Brně tak mohli přestavět dva byty na bezbariérové a zrenovovat kapli.

Tříkrálová sbírka

Církevní školství

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekStudenti si je vybírají pro jejich přátelskou a tolerantní atmosféru, rodiče pro jejich dobrou úroveň. Zájem o církevní školy tak rok od roku stoupá. My se vypravili do několika z nich, abychom zjistili, v čem se zde výuka liší a proč tolik láká.

100. výročí kostela na Křenové v Brně

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekKostel Neposkvrněného početí Panny Marie stojí na jedné z nejrušnějších ulic Brna, přesto zůstává jeho půvab většině Brňanů skryt. Kostel nechal přesně před sto lety zbudovat brněnský biskup Pavel Hujn a chudé průmyslové předměstí tak ozdobil secesní skvost, jemuž podobný najdete snad jen ve Vídni.

Farnost Křenová v Brně

Elada v Bystré

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekKostely a modlitebny bývají většinou jednoúčelová zařízení věnovaná bohoslužbám. Ve východočeské obci Bystré se však Církvi bratrské podařilo v projektu Elada spojit dohromady místo bohoslužby s mateřskou školou, která slouží celé obci. A nejenom to.

Elada

Obnova fresek v kostele Milosrdných bratří v Prostějově

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekNad freskovou výzdobou kostela Milosrdných bratří v Prostějově žasli lidé po staletí. Vlhko a čas si ale vybraly svoji daň a jejich krása postupně mizela pod nánosy prachu a plísní. Řádu se ale nakonec podařilo sehnat dost peněz na jejich celkovou obnovu.

Kostel a konvent sv. Jana Nepomuckého - Milosrdní bratři

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST