27 minut

Obsah dílu

Král je mrtev, ať žije král… — V Plzni nezapomínají — Modlitba za jednotu církve — Umíme hledat pravdu? — Charita počítá peníze — Václav Malý navštívil Jižní Sudán — Příspěvek Paulínek k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů — Katolická fakulta otevřela své dveře zájemcům — V+V na návštěvě u Táni Fischerové

Části dílu

00:12
Král je mrtev, ať žije král…
  Přímá volba nového prezidenta České republiky vzedmula nečekanou vlnu zájmu a spolu s tím i řadu velmi vypjatých emocí. Odpovídají faktickému významu prezidentské funkce a co si počít s vykopaným příkopem?
  06:34
  V Plzni nezapomínají
   Židé, křesťané a mnozí Plzeňané se společně vracejí k historické ráně deportace takřka tří tisíc plzeňských Židů do koncentračních táborů. Proč je vlastně dobré nezapomínat?
   08:29
   Modlitba za jednotu církve
    Většina vrcholných představitelů křesťanských církví a pražští ekumeničtí křesťané se v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů sešli k bohoslužbě, kterou pro tento rok připravili indičtí křesťané.
    10:21
    Umíme hledat pravdu?
     Vypjatá atmosféra posledních dní před prezidentskou volbou pro mnohé vztyčila spoustu otázek nad schopností Čechů vést smysluplnou diskusi, pravdivě a důstojně zápasit o nejlepší pochopení výzev současnosti. Svůj pohled na věc poskytne lékař a spisovatel Zdeněk Susa.
     14:15
     Charita počítá peníze
      Je dobojováno, Tříkrálová sbírka je opět rekordní! V pražském hotelu to cinká a šustí.
      15:30
      Václav Malý navštívil Jižní Súdán
       Pražský biskup je znám svým zájmem o země, které si zaslouží náš zájem pro svou komplikovanou minulost i současnost. Tentokráte se do hledáčku jeho zájmu dostal nejmladší stát na mapě, Jižní Súdán.
       16:27
       Příspěvek Paulínek k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů
        Nakladatelství Paulínky vydalo novou knihu významného francouzského myslitele Oliviera Clement Jiné slunce
        18:17
        Katolická fakulta otevřela své dveře zájemcům
         Blíží se termín podání přihlášek na vysoké školy. Mezi jinými o uchazeče zápasí také nejstarší fakulta University Karlovy.
         19:21
         V+V na návštěvě u Táni Fischerové
          Jedna z kandidátek na prezidenta České republiky vypovídá o své zkušenosti z kampaně a svém vztahu k novým impulsům, jak organizovat lidskou společnost.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          10. únor 2013

          Přehled dílů

          717 dostupných
          Stopáž26 minut

          26. listopad

          Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

          26. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          19. listopad

          Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

          19. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          12. listopad

          Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

          12. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          5. listopad

          Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

          5. 11. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          29. říjen

          Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

          29. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          22. říjen

          Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

          22. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          15. říjen

          Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

          15. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          8. říjen

          Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

          8. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          1. říjen

          Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

          1. 10. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          24. září

          Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

          24. 9. 2023 na ČT2

          Křesťanský magazín na sociálních sítích

          Napište nám