27 minut
Křesťanský magazín

9. září 2012

Obsah dílu

Neratov ožil poutí — Ekumenická porota karlovarského filmového festivalu hodnotila — V Třebíči se křesťané zamýšleli nad mocí médií — Ostatky 14 pražských mučedníků byly vyzdviženy k prozkoumání — Poutní kostel ve Skokách žije — Malíř, kovář a On — Zemřel kardinál Carlo Maria Martini — Zatčení duchovního v Pakistánu — Spontánní oprava fresky se poněkud nevydařila — V + V na návštěvě u Jiřího Šindeláře

Části dílu

00:33
Neratov ožil poutí
  Jak to ovšem odpovídá charakteru místního společenství, byla to pouť veselá, kde se duchovní prolínalo s neobyčejně příjemnou obyčejností. A k tomu dostal večer zaplněný kostel křídla při koncertu nabitém duchovní silou Starého zákona.
  04:48
  Ekumenická porota karlovarského filmového festivalu hodnotila
   Mezi jinými porotami se už dvacet let dívá na soutěžní filmy i porota složená ze zástupců katolické organizace Signis a nekatolického Interfilmu.
   07:26
   V Třebíči se křesťané zamýšleli nad mocí médií
    Tradiční Ekumenické setkání s biblí a uměním mělo tentokrát téma navýsost napínavé. K jeho uchopení přispěly mnohé osobnosti, které se v tomto světě pohybují a znají jeho kladné i stinné stránky.
    10:30
    Ostatky 14 pražských mučedníků byly vyzdviženy k prozkoumání
     V kostele Panny Marie Sněžné za velkého zájmu médií bylo zahájeno zkoumání ostatků františkánů, kteří byli zavražděni davem po vpádu pasovských vojsk do Prahy v roce 1611.
     11:31
     Poutní kostel ve Skokách žije
      Duchovní a kulturní život by opuštěnému poutnímu kostelu uprostřed lesů mohl závidět ledasjaký kostel v lidnatějších místech.
      14:45
      Malíř, kovář a On
       Tak se jmenovala výstava, která našla svůj domov v pražském kostele U Martina ve zdi. Svá díla tu vystavili malíř Jan Brabenec a umělecký kovář Vítězslav Stoklasa.
       16:15
       Zemřel kardinál Carlo Maria Martini
        Milán se loučil se svým oblíbeným duchovním a jednou z nejvýraznějších postav katolické církve.
        18:17
        Zatčení duchovního v Pakistánu
         Poslední obrat v kauze křesťanské dívky, obviněné ze spálení stránek koránu.
         19:22
         Spontánní oprava fresky se poněkud nevydařila
          Ve španělském městečku Borja se lidově tvořilo a odborníci stojí před tvrdým oříškem.
          20:09
          V + V na návštěvě u Jiřího Šindeláře
           David Vávra a Václav Vacek se tentokráte vypravili za „dobrodruhem“, který se rozhodl vydávat církevní časopis - vydavatelem Jiřím Šindelářem.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           16. září 2012

           Přehled dílů

           717 dostupných
           Stopáž26 minut

           26. listopad

           Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

           26. 11. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           19. listopad

           Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

           19. 11. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           12. listopad

           Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

           12. 11. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           5. listopad

           Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

           5. 11. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           29. říjen

           Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

           29. 10. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           22. říjen

           Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

           22. 10. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           15. říjen

           Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

           15. 10. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           8. říjen

           Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

           8. 10. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           1. říjen

           Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

           1. 10. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           24. září

           Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

           24. 9. 2023 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám