27 minut
Křesťanský magazín

16. září 2012

Obsah dílu

Multižánrový křesťanský festival UNITED — Celostátní setkání mládeže Žďár nad Sázavou — Kaprálův mlýn — Kefasfest — Festival Na vodě — Milivoj Husák — Tak to vidím já

Části dílu

01:04
Multižánrový křesťanský festival UNITED
  Na pět set organizátorů, z toho sto padesát dobrovolníků a sedm desítek duchovních poradců a modlitebníků se podílelo na přípravách letošního křesťanského multižánrového festivalu Worship United, na který mimo jiné zavítal i světoznámý mim Carloz Martinéz.
  06:36
  Celostátní setkání mládeže Žďár nad Sázavou
   V srpnu se konalo celostátní setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou a přijelo na něj více než 5000 účastníků. Co bylo náplní akce a co mladí lidé od programu očekávali? Na to se organizátorů i účastníků setkání ptala Alžběta Medlová.
   09:43
   Kaprálův mlýn
    Kaprálův mlýn v Ochozi u Brna se během druhé světové války stal úkrytem pro mnoho lidí. Přestál chvíle, kdy se kolem něj přehnala fronta i doba, kdy byl vyrabován a téměř zničen. Dnes slouží skautům a mládeži nejen k pobytům v krásné přírodě, ale hlavně k výuce ekologie.
    13:11
    Kefasfest
     K nepřeberné nabídce letních hudebních festivalů přibyl letos jeden nový. Proběhl hned na začátku prázdnin v romantických prostorách bývalého ženského kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Jeho název – Kefasfest – je odvozený od jména apoštola Petra, které se překládá do aramejštinyjako Kefas.
     16:25
     Festival Na vodě
      Oproti Kefasfestu má ten další festival už desetiletou tradici. Koná se na přehradě Lučina nedaleko Tvarožné Lhoty na Slovácku a jmenuje se Festival Na Vodě. Jeho výtěžek byl věnován charitativním akcím ve třetích zemích.
      18:31
      Milivoj Husák
       Za přínos v tvůrčí oblasti letos obdržel na Velehradě Řád svatých Cyrila a Metoděje i Milivoj Husák, malíř, výtvarník, scénograf a také autor několika sakrálních prostor. Se svou manželkou žije v Lelekovicích u Brna, kam nás pozval.
       23:01
       Tak to vidím já
        Fejeton Tomáše Machuly
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        23. září 2012

        Přehled dílů

        718 dostupných
        Stopáž27 minut

        3. prosinec

        Fenomén svatohubertských mší — 140 let Mendelova gymnázia v Opavě — Příprava mladých varhaníků — Vikendové setkání ministrantek — Evangelický farář Štěpán Janča

        3. 12. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        26. listopad

        Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

        26. 11. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        19. listopad

        Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

        19. 11. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        12. listopad

        Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

        12. 11. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        5. listopad

        Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

        5. 11. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        29. říjen

        Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

        29. 10. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        22. říjen

        Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

        22. 10. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        15. říjen

        Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

        15. 10. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        8. říjen

        Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

        8. 10. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        1. říjen

        Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

        1. 10. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám