Přijměte pozvání Bolka Polívky a jeho hostů K. Gotta, M. Viewegha a J. Pechy (2007). Režie R. Chudoba

Zábavná talk show Bolka Polívky oslavila své padesáté narozeniny, nebo přesněji padesáté pokračování. A tentokrát se můžete těšit na ryze pánskou jízdu.

Hostem Bolka Polívky byl král české pop-music, jedna z největších legend české hudební scény všech dob a současně i jedna z největších – neanglicky zpívajících – legend na světě Karel Gott. Na poli populární hudby budeme jen těžko hledat umělce, který by se tak dlouho a nepřetržitě těšil tak velké a široké oblibě. V tomto ohledu je naprosto výjimečným fenoménem… A tak se můžete dozvědět, pokud se budete dívat, nejen něco zajímavého a veselého z dob jeho působení v divadlech Semafor a Apollo. A nebyl by to Bolek Polívka, aby nepřišla řeč na „klub starších otců“. Mimo povídání Karel Gott i živě zazpívá některé své starší písničky. Jeho hudebním doprovodem je Pavel Větrovec.

Dalším hostem byl Michal Viewegh, který je jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů. Jeho knihy vycházejí v mnoha reedicích, byly přeloženy do sedmnácti světových jazyků, některé zfilmovány a některé se dočkaly i svých divadelních verzí. Prozradí vám například, zda se dá naučit tvůrčí psaní.

Poslední Polívkův host herec Jiří Pecha patří už dnes k žijícím legendám divadelního a filmového světa. Stál u zrodu slavného brněnského Divadla Husa na provázku. S tímto legendárním divadlem Pecha posléze spojil velkou část své herecké kariéry. Hrál v bezpočtu divadelních představeních a filmech. Jeho nejčastějším hereckým partnerem „věrným a věčným“ souputníkem je právě Bolek Polívka.

Ačkoliv se setkali hosté tak rozdílní, i jim se podařilo najít společná témata, u kterých se spolu s diváky velmi bavili. Mezi ně například patřila původní povolání, účast u porodu, zkušenosti s cizími jazyky…

Stopáž51 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava