Přijměte pozvání B. Polívky a jeho hostů M. Rottrové, T. Matonohy a B. Klepla (2007). Režie R. Chudoba

Zpěvačka Marie Rottrová a herci Bohumil Klepl a Tomáš Matonoha jsou dalšími hosty talk show Bolka Polívky Bolkoviny, která se natáčela v malebné hospůdce na farmě Bolka Polívky v Olšanech u Rousínova.

Marie Rottrová začínala jako zpěvačka tanečních skupin už na konci šedesátých let. Postupem se stala jednou z největších hvězd naší populární hudby. Má za sebou spolupráci s nejznámějšími textaři a hudebníky (Wykrent, Nohavica, Borovec, Vrba). Vždy byla a je zárukou kvalitního repertoáru a právem patří mezi naše nejhranější interprety. V pořadu zazní dvě její písničky – Lakomá a Jizva na dlani za hudebního doprovodu Petra Freunda.

Herce Bohumila Klepla znalo mnoho let především divadelní publikum, v posledním desetiletí se však díky řadě televizní úloh zapsal do povědomí široké divácké obce. Rodák z Moskvy se chtěl stát filmovým režisérem, ale nakonec se rozhodl pro studium na DAMU. Po začátcích v divadle v Chebu účinkoval v divadelním spolku Kašpar, v Divadle Komedie, Divadle Na zábradlí. Na zviditelnění Boba Klepla má podíl režisér Karel Smyczek, který ho obsadil především do seriálu To jsem z toho jelen. Mohli jste jej vidět v řadě filmů a potkáváte se s ním v televizních seriálech. V Bolkovinách bude vyprávět – mimo jiných historek – nejenom o svém původu a divadelních a televizních rolích.

Herec Tomáš Matonoha se stal v roce 1994 členem brněnského HaDivadla a s pojmem nezávislé scény jsou spojeny i některé jeho televizní projekty, především alternativní zábavný pořad Komediograf, který vyšel z úspěšného divadelního představení, které Matonoha s kolegou Pavlem Liškou uvedli v HaDivadle a na dalších brněnských i pražských scénách. Tomáš Matonoha se účastní též dalšího originálního hereckého projektu – komických vystoupení typu stand-up. Televizní diváci ho znají ze seriálů, filmů a i jako moderátora. V Bolkovinách zavzpomíná mimo jiné na svou návštěvu nejdražšího ruského kasina a na divadelní role.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava