Bolek Polívka vypráví úsměvné historky. Spoluúčinkují: J. Jirásková, J. Uhlíř a M. Horáček (2005). Režie R. Chudoba

Herečka Jiřina Jirásková, textař Michal Horáček a hudební skladatel Jaroslav Uhlíř – to jsou tři známé osobnosti, které obohatili „sbírku hostů“ hospůdky U klauna na farmě Bolka Polívky v Olšanech, aby společně s hostitelem natočili další pokračování pořadu Bolkoviny, které nabízíme v repríze.

Slavnou českou herečku Jiřinu Jiráskovou netřeba snad ani představovat, její filmové i televizní role zná každý, ale v Bolkovinách se – tak jak už bývá zvykem – představila v roli nečekané… a kromě toho vyprávěla s humorem o svých zážitcích z divadla i soukromí a třeba i o tom, kolik nebezpečí číhá na herce v pražských divadlech…

Michal Horáček se už od počátku 80. let věnuje psaní textů k písním. Nejznámější je jeho spolupráce se skladatelem Petrem Hapkou. Napsal více než 300 písňových textů, např. S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc, Levandulová, Srdce jako kníže Rohan nebo Dívám se, dívám. A v Bolkovinách bude Michal Horáček – mimo jiných historek – vyprávět velmi úsměvně právě o Petru Hapkovi, třeba o tom, co a jak nejraději nakupuje v Paříži.

Jaroslav Uhlíř je znám jako autor řady písňových melodií s texty Zdeňka Svěráka. A možná mnozí neví, že je také autorem filmové hudby k filmům Ať žijí duchové, Vrchní, prchni!, Jak básníci neztrácejí naději nebo k pohádkám Tři veteráni, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda. A které z jeho písní si při sledování Bolkovin můžete zazpívat, ponecháme jako překvapení… stejně jako to, jestli se mu podařilo rozezpívat celou olšanskou hospodu.

A bude toho mnohem víc, co stojí za to vidět a slyšet…

Stopáž43 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3
ŽánrZábava