1. březen 2022

Obsah dílu

Benefiční koncert pro Ukrajinu — Přípravy na koncert — Koncert pro Ukrajinu v Brně — Literáti proti ruské agresi — Masopusty a fašanky — Velký knižní čtvrtek – Smrt na kůru — Krátké zprávy z kultury — Nominace na Českého lva

Části dílu

00:36
Benefiční koncert pro Ukrajinu
  Kromě hudebních vystoupení zprostředkuje divákům také aktuální informace o Ukrajině i příběhy Ukrajinců v Česku. Výtěžek poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina.
  01:21
  Přípravy na koncert
   Živý vstup Maria Kubaše s hostem.
   05:55
   Koncert pro Ukrajinu v Brně
    Dnes se pro Ukrajinu hrálo i v Liberci na náměstí Edvarda Beneše, kde proběhla také sbírka potřebných věcí pro lidi na útěku a finanční sbírka Českého červeného kříže. Benefiční koncert pro okupovanou zemi uspořádalo odpoledne také Městské divadlo Brno.
    07:35
    Literáti proti ruské agresi
     Více než tisíc světových spisovatelů odsoudilo ruskou agresi. Otevřený dopis mezinárodního PEN klubu podepsali nobelisté Orhan Pamuk, Světlana Alexijevičová a Olga Tokarczuková nebo spisovatelé Margaret Atwoodová a Salman Rushdie. Podporu Ukrajině na sociálních sítích vyjádřil také třeba Stephen King.
     08:17
     Masopusty a fašanky
      Masopustní pochůzky na Hlinecku jsou už od roku 2010 na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Přímo v Hlinsku se dnes s masopustem rozloučili posledním průvodem od radnice k památkové rezervaci Betlém.
      08:42
      Velký knižní čtvrtek – Smrt na kůru
       Historik Dalibor Vácha se zabývá historií Československých legií v Rusku, také ale píše romány zasazené do dob obou světových válek. V nové knize zpracovává příběh útoku na Reinharda Heydricha s důrazem na postavu Adolfa Opálky, velitele výsadku Out Distance.
       11:03
       Krátké zprávy z kultury
        Česká filharmonie vyráží na turné. Mezinárodní rok skla v Severočeském muzeu v Liberci. Zpěvačka a skladatelka Bára Zmeková představila novinku s názvem Úbočí.
        12:35
        Nominace na Českého lva
         Nejlepší televizní film nebo minisérie.
         Přehrát celé video
         Stopáž15 minut
         Další díl
         2. březen 2022

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám