25. říjen 2021

Část: Krátké zprávy z kultury

Obsah dílu

50 let skupiny Poutníci — Autorská hra v Národním divadle moravskoslezském — Koncerty Jethro Tull v Česku — Krátké zprávy z kultury — Tajemství pražských klášterů

Části dílu

00:38
50 let skupiny Poutníci
  Až uslyším hvízdání, Panenka nebo Tažní koně – zlidovělé písně z repertoáru bluegrassové kapely Poutníci. Kvůli covidu odložené padesátiny si připomíná v těchto dnech. Na oslavu v podobě dvou koncertů se kapela sešla v původní sestavě z dob své nejsilnější éry.
  03:19
  Autorská hra v Národním divadle moravskoslezském
   Šéf činohry Národního divadla moravskoslezského napsal pro soubor komorní komedii. Štamgasti se v ní snaží zachránit svou oblíbenou hospodu před zbouráním - nakonec jsou ale sami ohroženi na životě.
   05:32
   Koncerty Jethro Tull v Česku
    Do Česka se opět vrací britská kapela Jethro Tull. Tento týden odehraje tři koncerty v Ostravě, Brně a Praze. O turné, padesáti letech na pódiu, označení progresivně rocková skupina i o svých hudebních nástrojích promluvil v rozhovoru s Evou Spáčilovou frontman a skladatel Ian Anderson.
    09:00
    Krátké zprávy z kultury
     Křest knihy o Petru Bruknerovi. Bourání bývalého textilního závodu Slezan. Nové album k nedožitým devadesátinám Hany Hegerové.
     10:34
     Tajemství pražských klášterů
      Kláštery - místa duchovní činnosti mnichů a řádových sester, která ale taky hrála významné role v historii, architektuře i umění. Ročně jejich kostely navštíví stovky poutníků. Některá zákoutí jsou ale veřejnosti uzavřená.
      Přehrát celé video
      Stopáž13 minut
      Další díl
      26. říjen 2021

      Přehled dílů

       

      Události v kultuře na sociálních sítích

      Napište nám