Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Ceny Ministerstva kultury

Ceny Ministerstva kultury

Na Nové scéně Národního divadla za chvíli začne vyhlašování letošních Cen Ministerstva kultury - získá je šest osobností.

Projekt Alter Ego

Projekt Alter Ego

Miroslav Čáslavka – představitel hlavního hrdiny psychologického filmu Mandragora o chlapecké prostituci a drogově závislých v Praze devadesátých let.

Tvorba Radka Pilaře

Tvorba Radka Pilaře

Devadesáté narozeniny by letos oslavil výtvarník Radek Pilař. Autora, kterého proslavila tvorba pro děti, teď představuje pražská Villa Pellé v méně známé roli.

Premiéra filmu Eternals

Premiéra filmu Eternals

Filmový festival v Římě právě teď končí evropskou premiérou snímku Eternals - nejnovější komiksovou adaptací Studia Marvel.

Hamlet v ABC

Hamlet v ABC

Městská divadla pražská se na jedné ze svých tří scén vrací ke klasice - příští týden bude mít na jevišti Divadla ABC premiéru nové nastudování Hamleta.

Papalescu 2

Papalescu 2

Různé formy elektronické muziky s přesahem do triphopu. Novou desku Homework 2 dokončuje ve svém studiu kapela Papalescu 2.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Včerejší dražba děl španělského malíře Pabla Picassa v americkém Las Vegas vynesla téměř 110 milionů dolarů - zhruba dvě a půl miliardy korun. --- Zpěvačka Aurora vydá začátkem příštího roku nové album.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD