Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Výstava fotografií Fridy Kahlo

Výstava fotografií Fridy Kahlo

Téměř padesát let byl osobní archiv mexické malířky Fridy Kahlo uzamčený v koupelně jejího Modrého domu v Mexico City. Kvůli autorským právům ho směli kurátoři otevřít až v roce 2003. Jeho součástí byla i sbírka šesti tisíc fotografií.

Comic-Con

Comic-Con

Začal druhý ročník pražského Comic-Conu, festivalu popkultury a setkání fanoušků fantasy, science fiction a hororu. Ze zahraničních hostů Prahu navštíví třeba herečka Natalia Tena, známá z Harryho Pottera a Hry o trůny, nebo Toby Stephens, který si zahrál mimo jiné v bondovce Dnes neumírej.

Nový hit Adele

Nový hit Adele

Pět let neposkytla médiím rozhovor a nevydala nové album. O včerejší půlnoci prolomila britská soulová diva Adele ticho singlem Easy On Me.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Nový film Václava Marhoula. Výstava Zapomnění v Rakouském kulturním centru. Festival T-film Ostrava.

Scénický koncert: Kočár do Vídně

Scénický koncert: Kočár do Vídně

Neobvyklý žánr – scénický koncert – má na programu festival Moravský podzim. Ten letos mimo jiné připomíná dílo brněnského skladatele Jana Nováka. Nabídne mj. hudbu, kterou složil k filmu Kočár do Vídně.

Tajemný kabinet profesora Beneše

Tajemný kabinet profesora Beneše

Výstava v pražském Muzeu Montanelli představuje známého neurochirurga Vladimíra Beneše v méně známé roli entomologa.

Beethovenova počítačová symfonie

Beethovenova počítačová symfonie

Skoro 200 let po smrti Ludwiga van Beethovena poprvé zazněla jeho 10. symfonie. Sám skladatel ji nestihl dokončit. Dílo ale teď v jeho stylu dopsala umělá inteligence. Na unikátním projektu k výročí skladatelova narození se podíleli nejen počítačoví vědci ale i muzikologové a historici.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD