13 minut

31. srpen 2021

Obsah dílu

Dvořákova Praha — Eko architektura v Galerii Jaroslava Frágnera — Městská divadla pražská zahajují sezonu — Fotograf z Jablunkova — Krátké zprávy z kultury — Obnova chrámu Porta Coeli

Části dílu

00:40
Dvořákova Praha
  Příští týden začíná Dvořákova Praha. Hudební festival i letos zahájí skladatelův Violoncellový koncert a Novosvětská symfonie.
  02:39
  Eko architektura v Galerii Jaroslava Frágnera
   Moderní architektura jako nástroj proti změně klimatu. Výstava v Galerii Jaroslava Frágnera představuje práci světově proslulého studia Snohetta.
   04:57
   Městská divadla pražská zahajují sezonu
    Městská divadla pražská vstupují do dvaasedmdesáté sezony. Do konce roku plánují na svých třech scénách celkem jedenáct premiér.
    08:14
    Fotograf z Jablunkova
     Osudy čtyř starých lidí ve fotografické publikaci Jana Kufy z Mostů u Jablunkova. Nazval ji Čas přistižen při činu a je plná především portrétů.
     10:27
     Krátké zprávy z kultury
      Životopisné drama Zátopek překonalo stotisícovou hranici návštěvnosti. Dokončované novinky českého dokumentárního filmu představuje Živé kino. Singl Erica Claptona It Has Gotta Stop.
      11:52
      Obnova chrámu Porta Coeli
       Vrcholí práce na obnově chrámu v památkovém areálu kláštera Porta Coeli v Předklášteří na Brněnsku. Zbývá dokončit především hlavní oltář, pak taky křtitelnici a kazatelnu.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       1. září 2021

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám