Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Režisér Krobot točí film s Ivou Janžurovou

Režisér Krobot točí film s Ivou Janžurovou

Z Prahy do Olomouce za svým režijním debutem na divadle. Taková je výchozí situace nové komedie s názvem Šnajdr. V Olomouci ji natáčí režisér Miroslav Krobot.

Nové dokumenty ČT

Nové dokumenty ČT

Příběhy matek samoživitelek, cyklus o průmyslových dějinách i cestopis Českem na koňském hřbetu - téměř čtyři desítky dokumentů a publicistických pořadů uvede ČT letos na podzim.

Dva české dokumenty v kinech

Dva české dokumenty v kinech

Tento týden vstupují do kin hned dva české dokumenty. Od čtvrtka bude uveden film o sňatcích stejnopohlavních párů Zákon lásky. Režisérka Barbora Chalupová, která má za sebou práci na dokumentu V síti, natočila snímek čistě observační metodou.

Nová Billie Eilish

Nová Billie Eilish

Jedna z největších popových hvězd současnosti, mladičká americká hudebnice Billie Eilish vydává druhou desku, která letos patří k nejočekávanějším hudebním událostem.

Výstavy v Domě umění Brno

Výstavy v Domě umění Brno

Tři nové výstavy jsou ode dneška k vidění v Domě umění v Brně. Představí díla výtvarníka Jaromíra Novotného pod názvem Ostatní se nemění. Sochařka Anna Hulačová nabídne pohled na současný stav zemědělství a jeho dopady na ekologickou krizi.

Kniha do vlaku

Kniha do vlaku

Stala se knihovnickou osobností Jihomoravského kraje za loňský rok. Ocenění za významný tvůrčí přínos k rozvoji knihovnických služeb dostala Ilona Salajková za svůj projekt Kniha do vlaku.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD