13 minut

28. květen 2021

Obsah dílu

Nejistá sezona — Hana v Klicperově divadlu — Balet Národní divadla v Barceloně — Sestry — Krátké zprávy z kultury — Noc kostelů

Části dílu

00:38
Nejistá sezona
  Jaké umění vzniká v těžkých časech? Uplynulý rok prožila řada lidí včetně umělců v hluboké nejistotě. A právě k obdobím úzkosti a nejistoty v různých etapách našich dějin se vztahuje nová výstava Galerie hlavního města Prahy.
  03:22
  Hana v Klicperově divadlu
   Dva ženské osudy, které spojují reálie poválečného života ve Valašském Meziříčí. Román Aleny Mornštajnové Hana tentokrát v divadelní dramatizaci režisérky Diany Šoltýsové připravilo Klicperovo divadlo v Hradci Králové.
   05:40
   Balet Národní divadla v Barceloně
    Po několika měsíční pauze se Balet první scény vrátil na jeviště, a to jako prestižní host Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Víc než sto umělců, včetně baletních mistrů i technických složek přiletělo do Španělska představit nastudování Čajkovského Labutího jezera.
    06:58
    Sestry
     Po knize Hornické vdovy teď spisovatelka Kamila Hladká vydává další knihu, ve které zpracovala autentické příběhy žen různého věku.
     08:55
     Krátké zprávy z kultury
      Neshody na rozvolňování v kultuře, natáčení filmu Nikdo mě nemá rád, letní turné Richarda Müllera a koncert na podporu dětské onkologické léčby.
      10:48
      Noc kostelů
       Po celé zemi se dnes večer a v noci otevřou stovky kostelů, kaplí a modliteben, aby přivítaly návštěvníky Noci kostelů. Do letošního ročníku se přihlásilo přes 1200 objektů a pořadatelé připravili téměř 4500 programů.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       29. květen 2021

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám