Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Výstava CPP

Výstava CPP

V Národním muzeu jsou ode dneška připravené ke zhlédnutí nejlepší snímky ze soutěže Czech Press Photo. Jakmile to bude možné, otevře se výstava návštěvníkům.

Růžový tank

Růžový tank

Dnes je to třicet let, co sovětský tank vystavený na pražském Smíchově poprvé získal růžovou barvu. Jeho přebarvením na sebe tehdy výrazně upozornil výtvarník David Černý.

FAMU fest

FAMU fest

Představit tvorbu nové nastupující filmové generace. I to je cílem Famufestu. Přehlídka studentských snímků začala před chvílí.

White Room

White Room

Rozhovor s Jakubem Jiráskem

Divadlo venku

Divadlo venku

Kultura nadále postrádá instrukce a podmínky, za kterých bude moci během rozvolňování zahájit činnost. Divadla patří k institucím, kterým informace chybí nejvíc. Třeba ta brněnská už nevěří, že by ještě v aktuální sezoně mohla hrát uvnitř budov.

Autokoncert

Autokoncert

V tuto chvíli jsou jednou z mála možností, jak navštívit kulturu, představení pro diváky v automobilech. V rámci projektu Art Parking tak třeba právě dnes večer koncertuje hudební skupina Sto zvířat.

30 let svobodné kultury

30 let svobodné kultury

Venkovní vstava v ulici Na Příkopě nabízí procházejícím připomínku emocí, které Česká republika zažila od pádu železné opony během významných kulturních událostí.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD