Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Apollo pro Amelii Sibu

Apollo pro Amelii Sibu

Novou držitelkou ceny Apollo se včera v pražském klubu Roxy stala zpěvačka, kytaristka a skladatelka Amelie Siba za album Dye My Hair.

Nový termín KVIFF

Nový termín KVIFF

Největší tuzemský filmový svátek - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech - se kvůli pandemii posouvá. A to zhruba o měsíc a půl. 55. ročník přehlídky se tak uskuteční ve dnech 20. až 28. srpna.

Ceny divadelní kritiky

Ceny divadelní kritiky

Divadelní kritici předali svá ocenění pro nejlepší počiny uplynulého roku. A nejúspěšnější byl divadelní spolek Jedl, který získal hned tři ceny.

Churchillova socha

Churchillova socha

Churchillovo muzeum v Americe plánuje na zítřek světovou premiéru dokumentu Franta & Winston. Vypráví příběh českého sochaře Franty Bělského, který před půl stoletím vytvořil pro památník ve Fultonu ve státě Missouri nadživotní sochu britského válečného premiéra Winstona Churchilla.

Dny Frankofonie

Dny Frankofonie

88 států a 1,2 miliardy obyvatel. Co je všechny spojuje? Francouzština. Právě v těchto dnech startuje další ročník Dnů Frankofonie, který nabízí nejenom témata související bezprostředně s francouzským jazykem, ale i online kulturní program.

Pozadí událostí

Pozadí událostí

Milostné, rodinné i pracovní vztahy nechává režisér Jan Hřebejk řešit své postavy v nové minisérii Pozadí událostí. Po téměř ročním odkladu způsobeném koronavirovou pandemií ji pro Českou televizi natáčí v Olomouci a Praze.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Je suis Karl na Berlinale, zemřela herečka Helena Kružíková, Guy Stanley Philoche skupuje díla svých kolegů a nový klip kapely Houpací koně.

Nominace cen Český lev

Nominace cen Český lev

Představení nominací letošních cen Český lev v kategorii televizní seriál..

Přehrát vše
Stopáž15 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD