13 minut

4. únor 2021

Část: Krátké zprávy z kultury

Obsah dílu

Čára nad oblohou — Očitý svědek — Za krásu — Scandi — Krátké zprávy z kultury — Filharmonie on-line — Odložená osobnost — Artvarium

Části dílu

00:38
Čára nad oblohou
  Nová symfonie rakouského skladatele Thomase Larchera. Kvůli situaci ji dosud nikdo nemohl hrát před diváky. Ve světové premiéře ji tak přednese brněnská filharmonie.
  02:43
  Očitý svědek
   Nová inscenace Národního divadla, která se vrací k dramatickým poválečným událostem, které se odehrály na Přerovsku na Švédských šancích.
   05:07
   Za krásu
    Další novinka z Národního divadla. Právě dnes má na webu první scény online premiéru filmové zpracování představení Za krásu. Loňskou inscenaci pro kameru upravil a režíroval Daniel Špinar.
    06:47
    Scandi
     Přehlídka současných severských filmů Scandi přivádí každým rokem do kamenných kin velký počet diváků. A koná se i letos.
     09:03
     Krátké zprávy z kultury
      Zemřel Vlastimil Zábranský, dokument o Pelém a Ben Howard dokončuje čtvrté album.
      10:24
      Filharmonie on-line
       Česká filharmonie dnes na facebooku živě vysílá koncert, na kterém přivítala francouzské klavíristky Katiu a Marielle Labèquovy.
       11:09
       Odložená osobnost
        Výtvarnice a herečka Ester Geislerová vystavuje v Hradci Králové svůj videoartový projekt Odložená osobnost. Obraz sebe samotné v něm nasadila na zvuk autentických rozhovorů s umělkyněmi.
        12:34
        Artvarium
         Také v Praze je aktuálně nová výstava přístupná kolemjdoucím za výlohou. V Pasáži českého designu v centru města vzniklo takzvané Artvarium.
         Přehrát celé video
         Stopáž13 minut
         Další díl
         5. únor 2021

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám