25. únor 2020

Obsah dílu

Premiéra dokumentu V síti — 70 let od smrti Josefa Toufara — Připomínka Toufarovy oběti — 70 let od protestního průvodu vysokoškoláků — Festival Berlinale — Krátké zprávy z kultury — Nový singl zpěvačky Netty — Český lev

Části dílu

00:38
Premiéra dokumentu V síti
  Dokument V síti míří na festival do Kodaně - a má právě teď premiéru v pražském kině Světozor. Film Barbory Chalupové a Víta Klusáka otevírá téma sexuálního zneužívání dětí na internetu.
  03:18
  70 let od smrti Josefa Toufara
   Dnes je to přesně sedmdesát let, kdy StB umučila faráře Josefa Toufara.
   03:52
   Připomínka Toufarovy oběti
    K sedmdesátému výročí úmrtí římskokatolického kněze vznikla skladba - Elegie Toufarova kříže. V premiéře ji právě teď uvádějí varhaník a bubeníci.
    06:25
    70 let od protestního průvodu vysokoškoláků
     Dnes je i sedmdesát dva let od chvíle, kdy se moci v Československu chopili komunisté. Lidé v Praze vzpomínali na tehdejší protest tisíců vysokoškoláků.
     06:52
     Festival Berlinale
      Mezinárodní premiéru mělo na Berlinale nové filmové zpracování pohádky o Pinocchiovi. Tradiční italský příběh natočil režisér Matteo Garrone.
      10:27
      Krátké zprávy z kultury
       12:36
       Nový singl zpěvačky Netty
        Předloňská vítězka hudební soutěže Eurovision Song Contest Netta navštívila Prahu a představila čerstvý singl Ricki Lake, v němž kritizuje konzumní způsob života.
        15:44
        Český lev
         Nejlepší masky - nominace
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         26. únor 2020

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám