18 minut

13. leden 2020

Obsah dílu

Snímek Dcera získal nominaci na Oscara — Nominace na Eurovision Song Contest — Zemřel filosof Roger Scruton — Kniha Kapky na kameni o významných českých ženách — Nová budova pro Jihočeské divadlo — Krátké zprávy z kultury — Inscenace Finn-mark v pražské MeetFactory

Části dílu

00:36
Snímek Dcera získal nominaci na Oscara
  Šance na Oscarech - Česko má nominaci na krátký loutkový snímek Dcera a výtvarnice Nora Sopková za spolupráci na výpravě protiválečné tragikomedie Králíček Jojo.
  03:14
  Nominace na Eurovision Song Contest
   Kdo převezme po loňských Lake Malawi štafetu v hudební soutěži Eurovision Song Contest? Český tým tvůrců dnes oznámil sedm jmen českých finalistů, kteří se utkají v národním kole soutěže.
   04:27
   Zemřel filosof Roger Scruton
    Zemřel britský filozof a spisovatel Roger Scruton. Bylo mu 75 let. Často jezdil do normalizačního Československa a v bytech přednášel lidem, které komunisti nepustili na vysoké školy.
    06:37
    Kniha Kapky na kameni o významných českých ženách
     Marta Kubišová, Anna Šabatová, Martina Sáblíková, ale i jména nepříliš známá. Inspirativní české a slovenské ženy a dívky představuje nová publikace s názvem Kapky na kameni.
     12:31
     Nová budova pro Jihočeské divadlo
      Nová budova pro Jihočeské divadlo a Jihočeskou filharmonii v Českých Budějovicích by se mohla začít stavět v roce 2024.
      14:48
      Krátké zprávy z kultury
       Rok Adolfa Loose dnes v Praze vyhlásili zástupci muzejních institucí.*Socha Malé mořské víly, která je symbolem Kodaně, byla v noci na dnešek pomalována barvou.*Průkopníka videoartu Woodyho Vašulku připomene česko islandský dokument nazvaný Efekt Vašulka.
       16:10
       Inscenace Finn-mark v pražské MeetFactory
        Co se stane s člověkem, když se ocitne izolovaný od lidí na konci světa, obklopený jen sněhem a mrazem? Jak dalece mu samota může odkrýt cestu k sobě samému? Nad tím se zamýšlí inscenace Finn-mark v pražské MeetFactory.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        14. leden 2020

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám