18 minut

9. leden 2020

Obsah dílu

Houslista Jiří Vodička s Janáčkovou filharmonií — 130 let od narození Karla Čapka — Foam Beach — Příběh Černých polí — Krátké zprávy z kultury — Přehlídka severského filmu Scandi — Zahájení opravy hotelu Thermal

Části dílu

00:37
Houslista Jiří Vodička s Janáčkovou filharmonií
  Jeden z nejlepších hudebníků své generace – houslista Jiří Vodička – se vrací do rodné Ostravy. Po čtyřech letech dnes znovu vystupuje s Janáčkovou filharmonií.
  03:05
  130 let od narození Karla Čapka
   Přesně před 130 lety se narodil novinář, spisovatel a dramatik Karel Čapek. Jeho dílo připomene v průběhu celého roku řada akcí, hlavně na místech spojených s Čapkovým životem.
   07:46
   Foam Beach
    Plážová pěna – to je název výstavy, která představuje průřez tvorbou současného českého výtvarníka Jana Uranta.
    10:21
    Příběh Černých polí
     Nejstarší vilová kolonie ve střední Evropě. Putovní výstava s názvem Příběh Černých Polí mapuje historii této brněnské lokality a představuje i její méně známá místa.
     12:18
     Krátké zprávy z kultury
      Brazilská cenzura seriálu o homosexuálním Ježíšovi. Porota filmového festivalu v Berlíně. Příběhy českého jazzu na ČT art.
      13:48
      Přehlídka severského filmu Scandi
       V českých kinech se od zítřka výrazně ochladí – začne přehlídka severských filmů Scandi. Během čtyř dnů nabídne snímky různých žánrů, které pro českého diváka nebudou jinak dostupné.
       16:19
       Zahájení opravy hotelu Thermal
        V Karlových Varech začala dlouho očekávaná oprava Thermalu. Dělníci kompletně rekonstruují pokoje na šesti patrech hotelu.
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        10. leden 2020

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám