17. prosinec 2019

Obsah dílu

České snímky v nominacích na Oscary — Další česká nominace — Hadí lázně znovu kulturní památkou — Portréty lidí ve dvou stoletích — Funny Girl v Mostě — Výstava v Topičově salonu — Krátké zprávy z kultury — Nové album skupiny Mňága a Žďorp

Části dílu

00:35
České snímky v nominacích na Oscary
  Hned dva české filmy v užších nominacích na Oscary – Americká filmová akademie zveřejnila výběr deseti snímků, ze kterých bude vybírat držitel prestižního ocenění.
  01:33
  Další česká nominace
   Větší šanci na pozlacenou sošku má teď i snímek Dcera od studentky pražské FAMU Dariji Kaščejevové. Ta už letos v Los Angeles převzala takzvaného studentského Oscara.
   02:31
   Hadí lázně znovu kulturní památkou
    Chátrající Hadí lázně v Teplicích jsou znovu kulturní památkou. Dnes o tom rozhodl ministr kultury a zvrátil tak rozhodnutí svého předchůdce z letošního léta.
    04:01
    Portréty lidí ve dvou stoletích
     Tváře lidí dnes versus tváře naich předků, třeba před 20 roky. Zajímavé portréty napříč styly i rozdílnými epochami ukazuje nová výstava v Císařské konírně na Pražském hradě.
     08:38
     Funny Girl v Mostě
      Muzikál z Broadwaye uvádí divadlo v Mostě. Funny Girl vypráví skutečný příběh mladé herečky Fanny Briceové, která ve 20. a 30. letech zářila na jevištích v New Yorku.
      10:51
      Výstava v Topičově salonu
       Lidé a život – je mottem druhého ročníku výstavy Salon české fotografie, která právě probíhá v Praze v galerii Topičův salon na Národní třídě. Letošní ročník se zaměřil převážně na street fotografii.
       13:52
       Krátké zprávy z kultury
        Jak bude vypadat Veleslavín. Prodej pláštěnky původního Supermana z roku 1978. Eillish – album roku.
        15:09
        Nové album skupiny Mňága a Žďorp
         Třecí plochy – nové album skupiny Mňága a Žďorp. V pořadí čtrnáctou desku pokřtili muzikanti z Valašského Meziříčí v Lucerna Music Baru. Tématy nových písní jsou především láska a vztahy.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         18. prosinec 2019

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám