Události v kultuře

3. říjen 2019

18 minut

3. říjen 2019

Obsah dílu

Národní cena za architekturu — Havlova Audience v amerických divadlech — Podoba pohřbu Karla Gotta — Poslední nahrávka Karla Gotta — Pohřby umělců — New Order v Praze — Benefiční koncert pro pacienty s ALS — Film Joker před premiérou

Části dílu

00:41
Národní cena za architekturu
  Obec architektů dnes uděluje výroční Grand Prix, tedy Národní cenu architektury. Mezinárodní porota vybrala jako nejlepší realizaci takzvané Korso Pod Lipami ve středočeských Řevnicích.
  02:57
  Havlova Audience v amerických divadlech
   Třicet let po Sametové revoluci uvádí spolek Kašpar hru Audience ve Spojených státech. Podle Jana Potměšila, který ztvárnil Ferdinanda Vaňka, je tento zahraniční výjezd s představením v mnohém symbolický.
   05:27
   Podoba pohřbu Karla Gotta
    Kdy bude pohřeb Karla Gotta stále není jasné, poslední rozloučení by mělo mít podobu pohřbu se státními poctami, nikoli klasického státního pohřbu. Po celé zemi dnes lidé podepisovali kondolenční listiny k úmrtí Karla Gotta.
    06:48
    Poslední nahrávka Karla Gotta
     Karel Gott by na scéně šedesát let a zdá se, že za tak dlouho dobu veřejnost zná jeho život i tvorbu téměř dokonale. Méně povědomého nebo téměř zapomenutého Zlatého slavíka odhaluje ve svém vysílání Český rozhlas.
     09:57
     Pohřby umělců
      Karel Gott je prvním umělcem v novodobé historii, který bude mít pohřeb se státními poctami. Se zpěváky, herci a spisovateli se ale vždy lidé loučili ve velkém.
      12:13
      New Order v Praze
       New Order, kapela s kořeny v osmdesátých letech, známá svým syntetickým popem. Už za hodinu vystoupí poprvé v Česku. Pražským koncertem zahájí své podzimní evropské turné.
       14:57
       Benefiční koncert pro pacienty s ALS
        David Kraus, Ondřej Brzobohatý, David Deyl a Epoque quartet - jedni z mnoha, kteří dnes večer vystupují na charitativním koncertě spolku ALSA v Pražské křižovatce, kam se s kamerou díváme.
        15:17
        Film Joker před premiérou
         Ještě ho skoro nikdo neviděl a už budí ve Spojených státech velké kontroverze. Do kin vstupuje Joker – snímek o známé komiksové postavě, která se stala úhlavním nepřítelem Batmana.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         4. říjen 2019

         Přehled dílů

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám