5. srpen 2019

Obsah dílu

Death is cool v Galerii Středočeského kraje — Turandot v Českém Krumlově — Mimořádný filosofický kongres — Prague Pride — Fixa je vypsaná už 25 let — Romeo a Julie pod širým nebem — Přehled krátkých zpráv z kultury — Návrat audiokazet

Části dílu

00:36
Death is cool v Galerii Středočeského kraje
  Memento mori - neboli Pamatuj, že jsi smrtelný. Mravní zásada, která upozorňuje lidi na pomíjivost života. Právě tématu smrti se ve své tvorbě dlouhodobě věnuje italský umělec Eugenio Percossi.
  02:56
  Turandot v Českém Krumlově
   Turandot, poslední a jedna z nejslavnějších oper Giacoma Pucciniho, má za sebou premiéru na otáčivěm hledišti v Českém Krumlově.
   05:11
   Mimořádný filosofický kongres
    Od evoluční biologie – po problémy nekonečna. V Praze začal mimořádný filosofický kongres. 700 odborníků z celého světa bude až do soboty diskutovat o výsledcích vědy v nejrůznějších oblastech.
    06:02
    Prague Pride
     Začíná festival hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. Po celý týden nabídne kulturní, společenský i vzdělávací program.
     08:07
     Fixa je vypsaná už 25 let
      Pardubická kapela letos slaví čtvrtstoletí od svého vzniku. Muzikanti chystají velké turné a právě teď dokončují ve studiu novou desku s názvem Kvalita.
      10:37
      Romeo a Julie pod širým nebem
       Tanec pod hvězdami na jednom z nejkrásnějších sídel v anglické krajině. Osudový nesvár mezi dvěma rody tentokrát v rámci tzv. boutique balletu.
       12:32
       Přehled krátkých zpráv z kultury
        14:14
        Návrat audiokazet
         Dlouho se považovala za relikt z hudební historie - kazeta ale v posledních letech slaví návrat. Čísla z prodejů zatím nejsou nijak ohromující, ve Velké Británii se jich loni prodalo přes 50 tisíc.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         6. srpen 2019

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám